Ubiegły rok obfitował w najbardziej zaskakujące rozwody – Angelina Jolie i Brad Pitt, Johnny Depp i Amber Heard, a nawet Gwen Stefani i Gavin Rossdale. Dziś rozwody znanych par nie są dla nikogo zaskoczeniem, ale w rodzinie królewskiej? Książę Luksemburga Ludwik i jego żona księżna Tessa ogłosili, że po 10 latach małżeństwa postanowili się rozwieść.

Największy rozwód w rodzinie królewskiej w Europie w ostatnich latach miał miejsce w 2005 roku. Wówczas swoje małżeństwo zakończyli Księżna Danii Alexandra oraz książę Joachim. Para w 2004 roku ogłosiła separację, a już po sześciu miesiącach otrzymała rozwód.

W sierpniu 2016 roku księżniczka Norwegii, Marta Ludwika i jej mąż Ari Behn ogłosili, że są w separacji. Para była razem ponad 14 lat, mają dwie córki – Leah Isadorę oraz Emmę Tallulah. Zakochani uchodzili za jedną z najbardziej zgodnych par. Niestety, ich małżeństwo dziś odchodzi w zapomnienie.

ZOBACZ: MARTHA LOUISE I ARI BEHN Skandal na królewskim dworze. Norweska książęca para bierze rozwód

Podobnie jest w przypadku małżeństwa księcia Ludwika i jego żony księżnej Tessy. Zakochani poznali się, gdy książę odwiedzał Armię, do której należała właśnie Tessa. W 2006 roku wzięli ślub. W tym samym roku na świat przyszło pierwsze dziecko pary, Gabriel. Już rok później książęca para ponownie została rodzicami. W Luksemburgu na świat przyszedł ich drugi syn. Noah.

Kilka dni temu para ogłosiła, że jest w trakcie rozwodu. Księżna Tessa wydała oświadczenie.

Jest mi smutno, ale potwierdzam, że rozstaję się z księciem Louisem po 12 latach wspólnego życia. Choć będziemy żyć oddzielnie, zawsze będzie nas łączyć opieka nad naszymi dwoma wyjątkowymi chłopcami. 

Para dodaje, że jest do dla nich smutna informacja, a ich ścieżki po prostu się rozeszły

W tych trudnych chwilach prosimy o uszanowanie naszej prywatności, a w szczególności prywatności naszych dzieci. Pomimo naszej separacji, zawsze będziemy się jednoczyć w rodzicielstwie wobec naszych dwóch chłopców.

Choć nie jest to pierwszy rozwód w rodzinie królewskiej, mieszkańcy Luksemburga wciąż nie mogą się pogodzić z tą informacją. Kiedy zakochani brali ślub, towarzyszył im już pierwszy z synów,Gabriel. Przed ślubem książę Ludwik zrzekł się praw do sukcesji tronu. Sam książę zachował swoje tytuły, ale jego żona i synowie zostali ich pozbawieni. Dopiero w 2009 roku książę Luksemburga Jan, nadał księżniczce Tessy, Gabrielowi oraz Noahowi tytuł "książęcej mości".