Wywiad księcia Harry'ego i Meghan Markle u Oprah Winfrey to już od kilku dni temat numer jeden w mediach na całym świecie. Tak jak się spodziewano, Sussexowie opowiedzieli na antenie CBS nie tylko o tym, jak wygląda ich nowe życie w Los Angeles, ale także ujawnili nieznane wcześniej kulisy funkcjonowania brytyjskiej monarchii. Na pierwszy plan wysunęły się przede wszystkim zarzuty Harry'ego i Meghan w stosunku członków dworu królewskiego, którzy mieli wykazywać się wobec nich brakiem odpowiedniego wsparcie i zrozumienia.

William o wywiadzie Harry'ego i Meghan u Oprah Winfrey

Jedną z najszerzej komentowanych kwestii poruszonych w rozmowie księcia i księżnej Sussex z gwiazdą amerykańskiej telewizji była odmowa udzielenia pomocy dla Meghan, która w pewnym momencie zmagać się miała z myślami samobójczymi.

Opinią publiczną po obu stronach Atlantyku wstrząsnął także mocno wątek rasowy. Markle, której matka Doria Ragland jest Afroamerykanką, zdradziła bowiem Winfrey, że w trakcie jej pierwszej ciąży w Pałacu prowadzone były z jej mężem rozmowy na temat koloru skóry ich syna Archiego.

Cztery dni po premierowej emisji wywiadu dziennikarze mieli w końcu okazję zapytać o całą sprawę Williama, który w czwartek razem ze swoją żoną Kate Middleton zjawił się z wizytą w szkole we wschodnim Londynie. Okazuje się, że jeszcze nie miał okazji skonfrontować ze swoim bratem wszystkich niepokojących kwestii poruszonych w rozmowie z Oprah Winfrey.

Jeszcze z nim nie rozmawiałem, ale zrobię to – wyznał książę Cambridge.

William za to stanowczo odpowiedział na pytanie o rasizm wśród brytyjskich royalsów.

Zdecydowanie nie jesteśmy rasistowską rodziną – powiedział książę.

Czekacie na oświadczenia kolejnych członków brytyjskiej rodziny królewskiej ws. wywiadu Harry'ego i Meghan?

ZOBACZ TEŻ: Zaskakująca reakcja królowej Elżbiety II na wywiad Harry'ego i Meghan. Padły wzruszające słowa