Książę William, czyli William Arthur Philip Louis, książę Cambridge, kończy dzisiaj 34 lata. Jest drugą osobą w kolejce do tronu Wielkiej Brytanii.  Dziś jest nie tylko księciem, ale również mężem i ojcem. Jak do tej pory wyglądało jego życie?

Szczęśliwe dzieciństwo

21 czerwca 1982 roku na świat przyszedł  mały William. Od razu zdobył serce nie tylko rodziny, ale całej Wielkiej Brytanii. Już jako mały chłopiec wiedział, że w przyszłości ma być królem. Podobno często William powtarzał rodzicom, że chciał być policjantem, ale Diana odpowiadała: „Oh nie, nie możesz. Masz być królem”. Jego ulubioną maskotką był miś koala, z którym książę się nie rozstawał. Nic dziwnego, że rodzice pieszczotliwie zaczęli nazywać go „wombatem”.  Swojego pierwszego oficjalnego wystąpienia dokonał, mając zaledwie osiem lat. Podczas wizyty w Cardiff, stolicy Walii, podpisał zwiedzającym książkę, a uwadze mediom nie uciekło, że mały następca tronu jest leworęczny. To jednak nie znaczy, że jego dzieciństwo wiązało się jedynie z obowiązkami królewskimi.  Jeszcze w tym samym roku okazało się, że mały książę również może przysporzyć kłopotów. Kilka miesięcy później wdał się w bójkę z uczniem, podczas której został uderzony w głowę …kijem golfowym. Co prawda książę nie stracił przytomności, ale miał pękniętą czaszkę, a blizna po  tym wydarzeniu została mu do dziś.

Urodzony by być królem

W wieku 15 lat, stracił matkę. Księżna Walii i jej towarzysz Dodi Al-Fayed zginęli w wypadku samochodowym w Paryżu. Książę wraz z bratem zaledwie kilka dni wcześniej spędzili wakacje z mamą i bratem Henrykiem w południowej Francji.  William i Harry bardzo przeżyli stratę matki, ale nie oddalili się od siebie. Książę William rzucił się w wir nauki. Ukończył elitarny Eton College. W między czasie zrezygnował na rok z nauki i wziął udział w obozie British Army w Belize. W 2005 roku ukończył Uniwersytet w ST Andrews, gdzie zyskał stopień szkockiego magistra sztuk pięknych wyższej klasy. W lipcu otrzymał swoje pierwsze oficjalne zadanie od królowej Elżbiety II – miał reprezentować babcię na obchodach rocznicy zakończenia II wojny światowej w Nowej Zelandii. W tej roli sprawdzić się fenomenalnie. W 2006 roku ukończył  Royal Military Academy  Sandhurst, gdzie otrzymał stopień podporucznika.

Życie prywatne

Mimo tego, że wiele czasu poświęcał na naukę, w jego życiu nie było mowy o arystokratycznej nudzie. Obłędnie przystojny, bogaty i zawsze w towarzystwie znanych kobiet. Nic dziwnego, że każdy jego związek lub romans stawał się pożywką dla paparazzi. Podobno książę William romansował z Britney Spears, Natalie Imbruglią oraz Christiną Aguilerą. Mówiono, że romansował również z Joss Stone. Plotki o domniemanych romansach ucichły gdy w 2006 roku ogłoszono, że od dwóch lat książę spotyka się z Catherine Middleton. Para rozstała się w 2007 roku, ale wkrótce ponownie zaczęła pojawiać się razem. 16 listopada 2010 roku William oświadczył się ukochanej. Rok później wzięli prawdziwie królewski ślub. 

Książę William ojcem

3 grudnia 2012 roku oficjalnie ogłoszono, że książę William i Kate spodziewają się pierwszego dziecka. 22 lipca 2013 roku na świat przyszedł Jerzy Aleksander Ludwik. Zaledwie dwa lata później na świat przyszła córeczka pary – Karolina Elżbieta Diana. Zdjęcia księcia Williama z żoną bawiącego się z dziećmi obiegły cały świat. Nic dziwnego, że nazywany jest jednym z najseksowniejszych ojców na świecie.

Dziś książę William obchodzi 34 urodziny. Niewątpliwie urodę odziedziczył po matce. Zobaczcie jak wygląda na starych fotografiach. Bardzo się zmienił?

 

Przeczytaj takżeKsiążę William na okładce magazynu dla gejów: Powinniście być dumni z tego, kim jesteście>>