Księżna Cambridge, Kate, po raz pierwszy w historii pojawiła się na gali wręczenia nagród BAFTA. Nigdy wcześniej na tej wielkiej imprezie filmowej nie widzieliśmy ani księżnej, ani księcia Williama, który w niedzielę wieczorem oczywiście towarzyszył żonie na gali. Piękna suknia do ziemi, jaką na rozdanie nagród BAFTA wybrała Kate Middleton, przyćmiła kreacje innych gwiazd. A konkurencja była spora, bo na BAFTA prosto z Hollywood przyleciały m.in. Michelle Williams, Emma Stone czy Amy Adams. Jaką markę wybrała księżna? I jak oceniono jej stylizację?

Księżna Cambridge oczywiście zdecydowała się na brytyjski projekt. Kate miała na sobie wspaniałą suknię domu mody Alexander McQueen. Czarna długa suknia z kwiatowym nadrukiem oraz opadającym dekoltem robiła wielkie wrażenie. Kate dobrała do niej czarną torebkę puzderko, a długie ciemne włosy podpięła do góry, by uwydatnić imponujące diamentowe kolczyki. Książę William miał na sobie natomiast klasyczny czarny smoking, białą koszulę i muchę. Oboje prezentowali się nienagannie. Choć ostatnio mówiło się, że księżna Cambridge mocno straciła na wadze i wygląda niezdrowo, to okazało się, że te doniesienia mają niewiele wspólnego z prawdą. Kate na gali BAFTA promieniała, wyglądała naprawdę pięknie!

Zobacz także: Znamy nominacje do nagród BAFTA 2017. Kto ma szansę na brytyjskiego Oscara?

W Wielkiej Brytanii obecność pary książęcej (a zwłaszcza Kate!) na wręczeniu nagród BAFTA zdaje się mieć większe znaczenie, niż... same nagrody i ich laureaci. W mediach mówi i pisze się w zasadzie tylko o stylizacji księżnej Cambridge oraz o tym, jaką zrobiła wszystkim niespodziankę, pojawiając się na gali BAFTA. Oczywiście kreacja księżnej jest bardzo chwalona. A Kate prezentowała się z tą samą gracją i szykiem, co kiedyś księżna Diana. Zgodzicie się, że kreacja marki McQueen leżała na niej perfekcyjnie?

Zobaczcie księżną Cambridge na gali BAFTA w naszej GALERII>>

POLECAMY WAM TAKŻE: Gwiazdy na gali BAFTA 2017: Emma Stone, Nicole Kidman, Penelope Cruz, Amy Adams [DUŻO ZDJĘĆ]