Księżna Camilla Parker Bowles nie ma łatwego życia. Jej początki na dworze królewskim nie były przyjemne. Szybko przytknęła do niej łatka tej, która zniszczyła małżeństwo księcia Karola i księżnej Diany. Jak było naprawdę? Nigdy się tego nie dowiemy. Jedno jest jednak oczywiste – księżna Camilla zawsze żyła w cieniu Diany, i nawet po śmierci księżnej Walli, tak pozostało. 

Księżna Camilla i książę Karol poznali się na meczu polo w 1970 roku. Podobno dla księcia była to miłość od pierwszego wejrzenia. Camilla w tym samym czasie poznała jednak Andrew Bowlesa, który szybko zawrócił jej w głowie i zaledwie trzy lata później stanęła obok niego na ślubnym kobiercu. Tym samym złamała serce Karolowi, który pocieszał się w ramionach księżnej Diany. Dzień przed ślubem z Dianą Spencer książę spędził wieczór z Camillą, podobno przez wzgląd na stare dobre czasy.

Wielokrotnie mówiono, że Diana nie czuje się spełniona w małżeństwie, a ona sama przyznała, że czuje się jakby w ich małżeństwie były trzy osoby. Tą „trzecią” miała być właśnie Camilla. W końcu Diana i Karol podjęli decyzję o rozwodzie. To właśnie Camillę oskarżano o rozpad ich małżeństwa. Obie panie od samego początku nie przepadały za sobą.

ZOBACZ: KSIĘŻNA DIANA mija 19 lat od jej śmierci. Jak z nieśmiałej dziewczynki stała się Królową Ludzkich Serc? [STARE ZDJĘCIA]

Decyzję o małżeństwie z Camillą podobno książę Karol podjął za namową doradców. Nie śpieszyło się mu z prawnym uregulowaniem jego związku, ale jako następca tronu – nie powinien być sam. Stąd po śmierci Diany Camillę wielokrotnie widywano w towarzystwie księcia na uroczystych galach.

Jak się okazuje zalegalizowanie ich związku wcale nie było takie łatwe. Synod kościoła anglikańskiego, co prawda udzielił zezwolenia na śluby osobom rozwiedzionym, ale żadna ze stron nie może być przyczyną rozpadu poprzedniego związku. Ceremonia ślubna Camilli i Karola miała więc charakter cywilny i bardzo kameralny.

Camilla nie została jednak zaakceptowana przez lud w pełni tego słowa znaczenia. Nie otrzymała chociażby tytułu księżnej Walii (który należał do księżnej Diany), ale cieszy się odznaczeniem księżnej Kornwalii. Najważniejsze jednak, że nie zostanie królową, a tylko księżną małżonką.

W tym roku księżna Camilla obchodzi 70 urodziny. Niestety już mówi się, że obchody jej urodzin z pewnością zostaną przyćmione przez inne ważniejsze wydarzenie. Mianowicie chodzi o obchody 20-letniej rocznicy śmierci księżnej Diany. Przypomijmy, że już mówi się o pomniku, który ma zostać odsłonięty w dniu jej śmierci. Od początku roku mamy okazję podziwiać wystawę garderoby Diany. Co na to księżna Camilla? Niestety, musi zaakceptować fakt, że zawsze pozostanie w cieniu księżnej Diany nawet po jej śmierci.