W tym roku mija 20 lat od śmierci księżnej Diany. Królowa ludzkich serc zginęła w tragicznym wypadku samochodowym pod Paryżem. Jej życie do dziś jest tematem analizy. W najbliższą niedzielę 14 maja, stacja ABC wyemituje specjalny film o księżnej Dianie. „Ostatnie 100 dni Diany” to historia ostatnich dni życia księżnej. Przypomnijmy, że zaledwie rok przed śmiercią (w sierpniu 1996 roku) rozwiodła się z księciem Karolem. Film podkreśla więc ostatnie i jedyne chwile, które Diana spędziła jako singielka. Dokument „Ostatnie 100 dni Diany” zdradza sekrety z jej życia, które do tej pory umknęły uwadze mediów.

Księżna Diana była perfekcjonistką, jeśli chodzi o kontrolowanie mediów. Dziś wielu badaczy zajmujących się analizą jej życia uznaje ją za pierwszą „celebrytkę”. Sztukę manipulacji dziennikarzami opanowała do perfekcji. Oni polowali na nią, szukając i opisując jej najnowsze romanse, ona za ich pomocą wzbudzała zazdrość w księciu Karolu. To właśnie dzięki jej sztuczko do mediów wyciekły zdjęcia Diany z wakacji w Saint Tropez, gdzie pozuje na trampolinie, mając na sobie jedynie kostium kąpielowy. Te fotografie przebiły zdjęcia z przyjęcia urodzinowego Camilli, które odbywało się w tym czasie, a na którym był właśnie książę Karol. Diana osiągnęła swój cel, zdobywając okładki gazet na całym świecie.

ZOBACZ: KSIĘŻNA CAMILLA PARKER BOWLES zawsze w cieniu księżnej Diany nawet po jej śmierci

Sekrety księżnej Diany

Autorzy dokumentu „Ostatnie 100 dni Diany” informują, że księżna Diana spotykała się kilka tygodni przed śmiercią z mężczyzną, który był „miłością jej życia”. Nie był to jednak Dodi Ali Fayed, a kardiochirurg pochodzący z Pakistanu, Hasnat Khan. Para poznała się w szpitalu w Londynie, gdzie pracował Hasat. Mówi się, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Diana domagała się, by ukochany zgodził się na upublicznienie ich związku, ale ten był temu przeciwny. Księżna Diana i Hasat Khan rozstali się. Ona wyjechała leczyć złamane serce z rodziną Al Faledów.

ZOBACZ: KSIĘŻNA DIANA cięła się żyletkami? Szokujące informacje wychodzą na jaw

Księżna Diana ciekawostki

Dokument zawiera nawet informację, że Hasnat Khan dzwonił do niej kilka razy w noc jej śmierci. Ona jednak nie odbierała jego telefonów. Co więcej, „Ostatnie 100 dni Diany” informuje, że Diana i Dodi Al. Fayed tak naprawdę się nie znali. Księżna spędzała wakacje w towarzystwie jego ojca (towarzyszyli im także synowie Diany, William i Harry). Dopiero dwa dni później poznała Dodiego Al. Fayeda, ale ich wspólne fotografie, mające sugerować bliższą zażyłość były upozorowane do jednego celu – by wzbudzić zazdrość w kardiochirurgu.

ZOBACZ: KSIĄŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY na ich prośbę powstanie pomnik księżnej Diany. Gdzie?

W dokumencie znajduje się także fragment poświęcony relacjom księżnej Diany z matką, Frances Shand-Kydd. Matka nie pochwalała jej związku z Hasnatem Khanem, za argument biorąc fakt, że był muzułmaninem. Dianie bardzo zależało na akceptacji matki. Ich relacje zniszczyły wywiady Frances, w których ze szczegółami opowiadała o rozwodzie księżnej Diany z księciem Karolem.

 Co jeszcze ujawnia dokument „Ostatnie 100 dni Diany”? Dowiemy się już w niedzielę, 14 maja 2017 roku.