Księżna Diana była uwielbiana przez Brytyjczyków, a jej śmierć wstrząsnęła nie tylko nimi, ale całym światem. Była "zwyczajną dziewczyną" w Pałacu Backingham. Sielskie dzieciństwo (choć zakłócone rozstaniem rodziców), bujne życie towarzyskie, później głośne zaręczyny z księciem Karolem, bajkowy ślub, w końcu narodziny synów. Nagle - czteroletnia separacja, rozwód i... tragiczny koniec. Ostatnim mężczyzną, z jakim związała się księżna, był Dodi Al-Fayed, producent filmowy, syn arabskiego milionera.Wraz z ukochanym Diana jechała samochodem po Paryżu, gdy w pewnym momencie pojazd pary, ścigany przez reporterów, uderzył we wnętrza tunelu. Mówi się, że paparazzi byli najprawdopodobniej przyczyną tragicznego wypadku, w którym Diana i Dodi stracili życie. W sierpniu minie 20 lat od śmierci księżnej Diany. Z tej okazji przygotowano film dokumentalny "Diana, Our Mother": Her Life and Legacy", w którym książę William i książę Harry wspominają mamę, oglądając album rodzinny - w jakich słowach?

Książę William i książę Harry w filmie poświęconym księżnej Dianie opowiadają między innymi o ostatniej rozmowie telefonicznej z matką tuż przed jej tragiczną śmiercią. William miał wtedy 15 lat, a Harry 12. Matka dzwoniła do nich z Paryża:

"Nie pamiętam dokładnie, co powiedziałem, ale wiem, że do końca życia będę żałował, że ta rozmowa trwała tak krótko. Gdybym tylko miał najmniejsze przeczucie, że ona umrze tej nocy, że to nasza ostatnia rozmowa, powiedziałbym jej tyle rzeczy. To niesamowicie trudne" - wspomina książę Harry.

Książę William i książę Harry wyznali, że rzadko rozmawiają o śmierci księżnej Diany, ale to wydarzenie niesamowicie ich do siebie zbliżyło. Podzielili się nieznanymi dotąd fotografiami z rodzinnego albumu brytyjskiej rodziny królewskiej. Na zdjęciach możemy m.in. zobaczyć Dianę w ciąży, trzymającą na rękach małego Williama.

"Mama uwielbiała robić zdjęcia, robiła naprawdę dobre portrety. Na większości zdjęć jej nie ma, bo wolała robić zdjęcia nam" - mówi w filmie książę William.

Jeszcze nie wiadomo czy film trafi na polskie ekrany. Można go narazie obejrzeć w telewizji ITV oraz HBO USA.

Zobaczcie GALERIĘ zdjęć z rodzinnego albumu księżnej Diany --->