Brytyjska rodzina królewska za wszelką cenę stara się unikać skandali. Odkąd do rodziny dołączyła Diana Spencer nie jest to jednak możliwe. Mimo że od śmierci księżnej Walii minie niedługo 20 lat historia jej życia wciąż budzi sporo kontrowersji, a na jaw wychodzą kolejne szczegóły dotyczące przede wszystkim jej związku z księciem Karolem.

4 kwietnia na rynku pokaże się biografia Sally Bedell Smith „Książę Karol: Pasje i paradoksy nieprawdopodobnego życia”. Autorka książki opisuje życie księcia przede wszystkim w kontekście jego relacji z księżną Dianą. Książka już wzbudza kontrowersje. Dlaczego? Na jaw wychodzą informacje, które z pewnością brytyjska rodzina królewska wolałaby zatrzymać w tajemnicy.

ZOBACZ: KSIĘŻNA DIANA mija 19 lat od jej śmierci. Jak z nieśmiałej dziewczynki stała się Królową Ludzkich Serc? [STARE ZDJĘCIA]

Sally Bedell Smith informuje w książce, że książę Karol został zmuszony do małżeństwa z Dianą. Pary nie łączyło silne uczucie, a argumentem świadczącym za tym, by Karol się oświadczył był fakt, że niedawno skończył 30 lat i presja ożenku ze strony królowej była coraz silniejsza. Co więcej, autorka ujawnia, że w tym czasie książę Karol otrzymał od swojego ojca, księcia Filipa list, w którym narzuca mu on, co powinien czynić.

Książę Filip napisał, że Charles musi albo się oświadczyć, albo natychmiast z nią zerwać, bo psuje jej reputację. Karol spanikował i poczuł się psychicznie przymuszony. Z kolei ona znalazła się w złym czasie, miejscu i z niewłaściwym człowiekiem - pisze Bedell Smith.

Autorka potwierdza także plotki, które od lat ciągną się za księciem. Smith pisze, że serce Karola od lat było zajęte (jego wielką miłością była Camilla Sand, jego obecna żona), trudno więc było mu obudzić jakiekolwiek uczucia  do Diany. Ta jednak wydawała się być lepszą kandydatką na żonę – z dobrej rodziny, bez złej reputacji, nieśmiała i skromna.

ZOBACZ: KSIĘŻNA CAMILLA PARKER BOWLES zawsze w cieniu księżnej Diany nawet po jej śmierci

Biografka pisze, że Diana jednak wcale nie była taka „cnotliwa” jak się wydawało.

Nie mieli żadnych wspólnych tematów, zaledwie kilku wspólnych znajomych, żadnych wspólnych pasji, dzieliła ich przepaść intelektualna. Ona nie miała żadnych zainteresowań, ani wewnętrznych przemyśleń - pisze Bedell Smith.

Sally Smith pisze także o tym, jak Diana reagowała na potajemne spotkania księcia Karola. 

Wydawało jej się, że jest ofiarą spisku - słyszała jak Karol namiętnie szepcze do kochanki przez telefon. Innym razem znalazła bransoletkę z jej inicjałami. W ramach zemsty urządzała sceny rozpaczy - cięła się żyletkami, szkłem, nożami na oczach Karola. Próbowała także się rzucić ze schodów, będąc w trzecim miesiącu ciąży oraz biła Karola po głowie. Książę próbował znaleźć dla niej odpowiedniego terapeutę, jednak było to trudne, gdyż wymagała ‘’nieustannej opieki”. Twierdziła, że obowiązki księżnej ją nudzą, przestała się spotykać z koleżankami i chodzić na zakupy - co wcześniej uwielbiała.- pisze Sally w swojej książce.

W książce autorka, opisuje także codziennie życie księcia, jego relacje z matką i babcią. O tej biografii już jest głośno. My czekamy na nią z niecierpliwością!