W tym roku mija 20. rocznica śmierci księżnej Diany. Z tej okazji pałac Buckingham podjął określone kroki, by uczcić pamięć o ulubienicy ludu, Królowej Ludzkich Serc. Przypomnijmy, że księżna Walii, zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu. W chwili śmierci miała zaledwie 36 lat. Choć od wypadku minęło 20 lat, Diana Spencer wciąż pozostaje w naszej pamięci.

By uczcić pamięć o księżnej Dianie,  jej synowie książę William i książę Harry ogłosili, że jeszcze w tym roku na terenie ogrodów, przylegających do pałacu, stanie pomnik upamiętniający księżną. Informację potwierdziło wówczas biuro prasowe rodziny królewskiej. Jak na razie dokładna data powstania pomnika nie jest znana, ale mówi się, że zostanie on odsłonięty prawdopodobnie w 20. rocznicę śmierci Diany, czyli dokładnie 31 sierpnia.

To jednak nie jedyne przedsięwzięcie, jakie organizuje Pałac Buckingham. Dziś, 24 lutego 2017 roku, rusza wystawa „Diana: Her Fashion Story” , która zaprezentuje pełną zawartość garderoby księżnej Walii. Od wczesnych lat Diany Spencer, gdy jako nieśmiała młoda kobieta gustowała w romantycznych zwiewnych kreacjach, aż po prawdziwie eleganckie, godne księżnej, kreacje.

Wystawa „Diana: Her Fashion Story” przedstawi pełną garderobę księżnej. Zobaczymy więc także odważne kreacje księżnej, sygnowane nazwiskami znanych projektantów. Jedną z ekspozycji będzie suknia projektu Christiany Stambolian. Nie zabraknie również błękitnej sukni z aksamitu (projekt Cictora Edelsteina), którą Diana miała na sobie podczas tańca z Johnem Travoltą w Białym Domu. Zobaczymy szykowne kreacje z wielkich gal czy codzienne zestawy. Co ciekawe, wystawę dopełnią szkice projektów.

-Diana była jedną z najczęściej fotografowanych kobiet na świecie, a każdy wybór stroju był starannie zbadany. Nasza ekspozycja bada historię młodej kobiety, która musiała szybko nauczyć się zasad królewskich i dyplomatycznego zachowania. Zwróciła uwagę na brytyjskim rynku mody i projektantów-Powiedział Eleri Lynn, kurator ekspozycji.

 Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 24 lutego 2017 roku w Pałacu Kensington, gdzie księżna Diana spędziła 15 lat swojego życia. Wystawa potrwa dwa lata.