Odkąd u boku księcia Williama pokazała się Kate Middleton jej stylizacje znalazły się pod baczną obserwacją mediów na całym świecie. Jej styl od samego początku był chwalony. Mówiono, że księżna Kate idealnie łączy modę z obowiązującą królewską etykietą. Nic dziwnego, że szybko przylgnęło do niej miano „ikony mody”.

W latach 90. Mówiono tak o stylu księżnej Diany, który na stałe zapisał się historii mody. Jej kreacje sprzedawano na aukcjach za bajeczne sumy. Mimo, że jako żona księcia Karola musiała sztywno trzymać się etykiety, to nie bała się eksperymentować z modą. Seksowne wycięcia, dekolty, długości minii czy efektowna biżuteria szybko stały się wyznacznikami jej stylu.

Kreacje księżnej Diany szybko zyskały uznanie kobiet na całym świecie. Dziś mówi się, że to ona odświeżyła styl brytyjskiej arystokracji. To dzięki niej Kate Middleton może spokojnie bawić się modą.

Księżna Diana obchodziłaby dziś 55. urodziny.  Jej styl już przeszedł do historii i gdyby nie nagła i tragiczna śmierć, wciąż uchodziłaby za ikonę mody. Styl Diany nie został jednak zapomniany, bo jak się okazuje księżna Kate często inspiruje się jej stylem. Fani coraz częściej dostrzegają podobieństwa w kreacjach obu kobiet.

Jedną z podobnych kreacji jest biała sukienka w czarne grochy, którą księżna Diana miała na sobie podczas wręczenia nominacji na kierownika polo księcia Karola w 1987 roku, a dokładnie trzy lata temu miała na sobie podobną kreację księżna Kate. Jedyne czym się różnią ich kreacje to długość rękawa. Kolejną taką kreacją jest suknia księżnej Diany z Festiwalu Filmowego w Cannes w 1987 roku oraz kreacja księżnej Kate na BAFTA w Los Angeles w 2011 roku..
 

Zobaczcie w naszej galerii kreacje księżnej Diany i księżnej Kate! 

 

Przeczytaj także: Księżna Diana Od nieśmiałej dziewczynki do Królowej Ludzkich Serc [STARE ZDJĘCIA]>>