Nie od dziś wiadomo, że księżna Kate to według Brytyjczyków ikona stylu. Choć jej kreacje zazwyczaj pochodzą od wielkich kreatorów mody, to zawsze charakteryzuje je niewymuszona prostota. Ostatnie kreacje księżnej nie cieszą się jednak powodzeniem.

ZOBACZ: Księżna Kate w płaszczu sprzed 5 lat. W których stylizacjach już ją widzieliśmy? [ZDJĘCIA]

Stylizacje Kate Middleton szybko stają się obiektem zainteresowania kobiet na całym świecie. Wielu porównuje jej styl z Księżną Dianą, która lubiła eksperymentować. Diana nie bała się zakładać efektownej biżuterii, często  przekraczała granicę odpowiedniej długości sukienki( nie zawsze była ona do kolan, Diana pozwalała sobie na mini), ale oczywiście wszystko utrzymywane było w dobrym guście. Księżna Diana miała wyczucie stylu, a dziś mówi się, że w tę samą stronę zmierza księżna Kate.Czy aby na pewno?

ZOBACZ: Księżna Kate idzie w ślady księżnej Diany? [ZDJĘCIA]

 Kreacje Kate Middleton zawsze są skromne i eleganckie. Weźmy chociaż pod lupę zieloną kreację – płaszcz Catherine Walker, w której jakiś czas temu pojawiła się na Chelsea Flower Show czy kremową suknię, którą miała na sobie na królewskim Garden Party.

ZOBACZ: Kate Middleton na kremowo i na zielono. Która wersja lepsza? [ZDJĘCIA]

Niestety ta „skromność” niekoniecznie zawsze jej służy, co zaczynają dostrzegać fani księżnej. Middleton w przeciwieństwie do księżnej Diany nie szaleje z modą i sztywno trzyma się dworskiej etykiety. Świadczą chociażby o tym jej ostatnie kreacje.

Jej kwiatowa sukienka od Kate Spade, w której pojawiła się na obchodach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w Londynie wywołała spore kontrowersje. Jedni są nią zachwyceni, twierdząc że jest bardzo kobieta. Niestety drudzy uważają, że księżna przesadziła nie tylko z długością sukienki (przykrywa jej kolana), ale także z dekoltem, którego tutaj niestety brak… Komentarze nie są zbytnio przychylne - Kate Middleton okrzyknięto babcią, mówiąc że wygląda  „mdło i nudno”.

Jej kreacja na obchodach 75 rocznicy istnienia Royal Air Cadets również nie spodobała się fanom. Księżna Kate pojawiła się w niebieskim kostiumie, płaszczu  od Alexandra McQueena, do którego dobrała toczek od Lock and Co. Niestety fani księżnej stwierdzili, że Kate MIddleton wygląda w tej stylizacji jak …stewardessa.

A Wy co sądzicie o jej ostatnich stylizacjach?

PRZECZYTAJ TAKŻE: KATE MIDDLETON Zachwycający styl Księżnej Catherine! [FOTO]