Księżna Kate jest wielką pasjonatką fotografii, patronką National Portrait Gallery w Londynie i pomysłodawczynią projektu "Hold Still", który ma obrazować codzienność Brytyjczyków w dobie pandemii. Zwieńczeniem akcji jest stworzony ze 100 zwycięskich zdjęć album, o którego oprawę literacką zadbała sama księżna Cambridge. Co znalazło się w opublikowanym fragmencie i na kiedy zaplanowana jest oficjalna premiera? Sprawdźcie koniecznie!

Książka Księżnej Kate - fragment

Już niedługo dowiemy się, jak księżna Kate odnalazła się w roli pisarki. 7 maja 2021 na rynku wydawniczym ukaże się album stworzony przez żonę księcia Williama i National Portrait Gallery - "Hold Still". W wydaniu opublikowane zostaną zwycięskie zdjęcia zorganizowanego przez księżną konkursu "Hold Still". Wybrane fotografie, ukazujące codzienność Brytyjczyków w dobie pandemii, już pojawiły się na ulicach Londynu, ale to właśnie specjalna książka ma być zwieńczeniem projektu. Cały dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na rzecz projektów wspierających rozwój sztuki i świadomości na temat zdrowia psychicznego w Wielkiej Brytanii.

Co ciekawe, to właśnie księżnej, jako przewodniczącej jury plebiscytu przypadło w udziale zapewnienie literackiej oprawy albumowi. Oto fragment przygotowanego przez nią wstępu.

Gdy wspominać będziemy pandemię Covid-19 w przyszłych dekadach, będziemy z pewnością pamiętać o wszystkich wyzwaniach, którym musieliśmy stawić czoła - o tych, którzy odeszli, o izolacji od naszych najbliższych i wysiłku służb ratunkowych. Ale będziemy pamiętać również pozytywy: niesamowite gesty dobroci, bohaterów bez peleryn, i to, jak wszyscy zaadaptowaliśmy się do tego nowego życia - pisze księżna Kate.

Mam nadzieję, że ta setka zdjęć ukazuje doświadczenia i emocje zrodzone podczas tego nietypowego momentu w historii ludzkości. Oddaje cześć wzbudzającym podziw staraniom i wszystkim, którzy pracowali nad tym, aby chronić innych. Niech ta książka zapewni nam przestrzeń, aby na moment się zatrzymać - czytamy dalej.

Ogłoszeniu nowej publikacji towarzyszyło zdjęcie Kate wykonane w jej rezydencji Anmer Hall w Norfolk, gdzie izolowała się z rodziną podczas pandemii. Znajdziecie je w naszej galerii.