Książęca para na okładce znanego magazynu? To już nikogo nie dziwi. Modę zapoczątkowała księżna Diana, która pozowała Mario Testino do Vanity Fair w 1997 roku. Kolejna była księżna Kate, która po raz pierwszy w historii zgodziła się ma sesję do magazynu modowego. Kate Middleton pojawiła się na okładce czerwcowego tegorocznego wydania brytyjskiego Vogue’a. Magazyn uczcił stulecie swojego istnienia.

To nie jedyna okładka z udziałem rodziny królewskiej. W czerwcu magazyn Vanity Fair zdobiło zdjęcie …królowej Elżbiety II! Królowa Wielkiej Brytanii pojawiła się na okładce magazynu w ramach swoich 90. urodzin. Za sesję zdjęciową królowej odpowiedzialna była Annie Leibovitz, jedna z najsławniejszych fotografek na świecie.

W lipcowym numerze miesięcznika Attitude na okładce pojawił się…książę William!Brytyjski następca tronu wziął udział w sesji zdjęciowej stworzonej przez magazyn związany ze społecznością LGBT. Sesji zdjęciowej towarzyszył wywiad, w którym książę William wzywał wszystkich do tolerancji i akceptacji samych siebie.

Dziś przyszła kolej na następną książęcą okładkę. Tym razem okładką z rodziną królewską raczy nas australijski Vogue.  Magazyn zdobi zdjęcie uśmiechniętej księżnej Mary i księcia Frederica, pary królewskiej z Danii. Skąd taki pomysł? Stamtąd właśnie pochodzi księżna, a para poznała się podczas olimpiady w Sydney w 2000 roku. Od tamtej pory są nierozłączni. Para ma dziś czwórkę dzieci, z którymi pozuje do sesji zdjęciowej przed obiektywem Mario Testino.

Przeczytaj także: Książę William na okładce magazynu dla gejów: Powinniście być dumni z tego, kim jesteście >>