Choć królowa Elżbieta II miała urodziny w kwietniu, uroczystości związane z tym okrągłym jubileuszem zostały tradycyjnie przesunięte na czerwiec. Mówi się, że ma to związek z pogodą, która na Wyspach Brytyjskich jest bardzo kapryśna. 

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: KRÓLOWA ELŻBIETA II obchodzi 90. urodziny. Pora na emeryturę?

W ten weekend w Londynie mają miejsce oficjalne uroczystości, które rozpoczęły się w piątek nabożeństwem w Katedrze św. Pawła. Uczestniczyła w nich oczywiście cała rodzina królewska

Z kolei wczoraj odbyła się uroczysta parada wojskowa. Na jej końcu w pięknej karecie jechała jubilatka z mężem, księciem Filipem. 

Zwieńczeniem parady było przybycie całej rodziny przed pałac Buckingham i uroczyste wystąpienie na słynnym balkonie. Królowa Elżbieta II odebrała honory od wojska, zaś wszyscy pozowali do zdjęć w oficjalnych strojach.

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: Królowa Elżbieta II została koronowana 63 lata temu. jak doszła do władzy? [ZDJĘCIA]

Księżniczka Charlotte przy tej okazji debiutowała w tym szczególnym miejscu. W ciągu trwania oficjalnej prezentacji na rękach trzymała ją mama, księżna Kate. Oczywiście nie zabrakło innych członków rodziny. Książę William stał najbliżej królowej, zaś książę Jerzy znajdował się blisko mamy. 

Nie trzeba dodawać, że pojawieniem się księżniczki Charlotte wywołało prawdziwe poruszenie w mediach i wśród uczestników obchodów.

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: Księżniczka Charlotte obchodzi urodziny. Te zdjęcia zrobiła księżna Kate. Urocze!

W naszej galerii możecie zobaczyć piękne zdjęcia z tej uroczystości.