Ślub księżniczki Eugenii wyróżniał się na tle pozostałych ceremonii zaślubin w brytyjskiej rodzinie królewskiej z co najmniej kilku powodów. Jednym z nich była kreacja, jaką wnuczka królowej Elżbiety II włożyła na siebie w dniu swojego ślubu z Jackiem Brooksbankiem. Chodzi tutaj przede wszystkim o odkryte ramiona, plecy i brak tradycyjnego welonu. Eugenia zrobiła to specjalnie, aby cały świat ujrzał jej wielką bliznę. Nie był to jednak kaprys księżniczki, lecz ważny i piękny gest w stronę lekarzy, którzy zajmowali się nią w dzieciństwie. Aby zrozumieć intencje księżniczki Eugenii trzeba wiedzieć, że ta w wieku 12 lat przeszła operację skoliozy, czyli bocznego skrzywienia kręgosłupa.

Blizna na plecach księżniczki Eugenii

Księżniczka Eugenia zdradziła powody swojej decyzji o odsłonięciu blizny na plecach w czasie ślubu kilka dni przed uroczystością w rozmowie z dziennikarzami.

- Jest to piękny sposób na uczczenie ludzi, którzy się mną opiekowali i sposób na wstawienie się za młodymi ludźmi, którzy też to przechodzą. To jest naprawdę ważne - powiedziała w wywiadzie dla ITV.

Zdjęcia księżniczki Eugenii z dnia jej jej ślubu z Jackiem Brooksbankiem znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: JACK BROOKSBANK - kim jest mąż księżniczki Eugenii? Wiek, rodzice, majątek