Księżniczka Eugenia została mamą. 9 lutego na świat przyszedł syn 30-latki i Jacka Brooksbanka, który jest dziewiąty prawnukiem królowej Elżbiety II i księcia Filipa i zarazem pierwszym wnukiem rodziców Eugenii - księcia Andrzeja i Sarah Ferguson. - Jej Królewska Wysokość Księżniczka Eugenia w bezpiecznych warunkach urodziła syna 9 lutego 2021 roku o godzinie 8:55 w szpitalu Portland (...) Jej Królewska Wysokość i jej dziecko czują się dobrze - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Pałacu. 

Księżniczka Eugenia urodziła. Znamy płeć dziecka

Eugenia podzieliła się radosną wiadomością również osobiście, publikując na swoim Instagramie czarno-białe zdjęcie rączki syna podpisane trzema niebieskimi serduszkami. Nie wiadomo jeszcze, jak para postanowiła nazwać chłopca.

Księżniczka Eugenia urodziła. Kim jest jej mąż Jack Brooksbank?

Mąż wnuczki królowej Elżbiety II wywodzi się z brytyjskiej rodziny baronetów Brooksbank. Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank tworzą zgrany związek od ponad dekady. Para poznała się w 2010 roku podczas wyjazdu na narty, a w 2018 roku stanęła na ślubnym kobiercu. 

Ślub księżniczki Eugenii z Jackiem Brooksbankiem wyróżniał się na tle pozostałych ceremonii zaślubin w brytyjskiej rodzinie królewskiej z co najmniej kilku powodów. Jednym z nich była kreacja, jaką wnuczka królowej Elżbiety miała na sobie. Chodzi tutaj przede wszystkim o odkryte ramiona, plecy i brak tradycyjnego welonu. Eugenia zrobiła to specjalnie, aby cały świat ujrzał jej wielką bliznę. Nie był to jednak kaprys księżniczki, lecz ważny i piękny gest w stronę lekarzy, którzy zajmowali się nią w dzieciństwie - w wieku 12 lat przeszła operację skoliozy, czyli bocznego skrzywienia kręgosłupa.