Księżniczka Eugenia niedawno po raz pierwszy została matką. 9 lutego w Portland Hospital w Londynie kuzynka Harry'ego i Williama urodziła syna. Chłopiec co prawda nie posiada tytułów szlacheckich, ale formalnie i tak znajduje się w linii sukcesji do brytyjskiego tronu - jest jedenasty w kolejce.

Księżniczka Eugenia wyjawiła imię syna

Półtora tygodnia po porodzie wnuczka królowej Elżbiety II postanowiła w końcu zaspokoić ciekawość mediów oraz fanów brytyjskiej rodziny królewskiej i podać do publicznej wiadomości informację o wyborze imienia dla swojego dziecka.

- Chcielbyśmy wam przedstawić Augusta Philipa Hawke'a Brooksbanka - czytamy na oficjalnym profilu księżniczki Eugenii na Instagramie.

Wybierając imiona dla swojego syna, Eugenia z Yorku i jej mąż Jack Brooksbank postanowili oddać hołd ważnemu członkowi royal family. Chłopiec otrzymał bowiem swoje drugie imię po dziadku Eugenii, księciu Filipie.

Warto wspomnieć, że 99-letni mąż królowej Elżbiety II ostatnio niestety nie czuje się najlepiej. We wtorek trafił do szpitala. Brytyjskie media podały, że najprawdopodobniej pozostanie tam do początku przyszłego tygodnia.

Przy okazji ujawienia imienia swojego pierworodnego syna, Eugenia zamieściła także w sieci pierwsze wspólne zdjęcia z mężem i dzieckiem. Znajdziesz je w naszej GALERII.

ZOBACZ TEŻ: Książę Filip trafił do szpitala. W jakim stanie jest 99-letni mąż królowej Elżbiety II?