Trójka ma nowego szefa. Jak donosi magazyn "Press", funkcję dyrektora oraz redaktora prowadzącego Programu Trzeciego Polskiego Radia otrzymał Kuba Strzyczkowski. Dziennikarz zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kowalczewskiego, który odszedł z dyrekcji PR3 po aferze z ingerencją w notowanie Listy Przebojów Trójki i opuszczeniu rozgłośni przez większość dziennikarzy, w tym Marka Niedźwieckiego, Piotra Metza i Hirka Wronę.

Kim jest Kuba Strzyczkowski?

Kuba Strzyczkowski urodził się 7 maja 1967 roku jako Jakub Michał Strzyczkowski. Nowy dyrektor radiowej Trójki z wykształcenia jest prawnikiem. Karierę redaktora radiowej Trójce rozpoczął w 1989 roku. W 2008 roku otrzymał nagrodę Polskiego Radia, Złoty Mikrofon. Pracę w Trójce łączył z pracą dziennikarza TVP, gdzie prowadził programy publicystyczne: "Z refleksem", "Kwadrans po ósmej, "Autografy" oraz informacyjny "Teleexpress".

Warto dodać, że prywatnie Kuba Strzyczkowski jest zapalonym żeglarzem. W grudniu 2011 roku samotnie przepłynął Atlantyk, za co otrzymał najwyższe polskie wyróżnienie żeglarskie Rejs Roku - Srebrny Sekstant 2012.

Kuba Strzyczkowski - kontrowersje

W czerwcu 2018 roku sporym echem w mediach odbiła się audycja Kuby Strzyczkowskiego "Za, a nawet przeciw", której tematem było pytanie: "Czy sąsiedzi homoseksualiści mi przeszkadzają?". Zdaniem części dziennikarzy i internautów takie pytanie miało wydźwięk homofobiczny. Prowadzący audycję tłumaczył się, że nie miał takich intencji.

- W audycji pytanie tytułowe pełni rolę pomocniczą, czasami jest prowokacją, czasami pretekstem. Tak naprawdę w tej audycji chodziło o to, żeby pomóc zrozumieć słuchaczom, co tak naprawdę jest w sentencji wyroku Trybunału Sprawiedliwości w sprawie pary jednopłciowej, która wzięła ślub w Belgii, a kiedy postanowiła zamieszkać w Rumunii, napotkała kłopoty. Co z tego wynika dla innych państw Unii, w tym Polski? - powiedział w rozmowie z portalem informacyjnym WirtualneMedia.pl.

Zobacz zdjęcia Kuby Strzyczkowskiego w naszej GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: Kazik ocenzurowany w PR3. Niedźwiecki odchodzi z Polskiego Radia, a Podsiadło ogłasza bojkot radiowej Trójki