Kilka dni temu dziennikarka radiowej "Trójki", Anna Gacek, poinformowała słuchaczy o swoim pożegnaniu z pracodawcą. Fani jej audycji dowiedzieli się, że rozstanie Gacek z "Trójką" nie przebiegło pokojowo. Dziennikarka napisała o nim w mediach społecznościowych sugerując, że nie dano jej szansy pożegnania się ze słuchaczami na antenie. Po stronie Anny stanęła część środowiska dziennikarskiego w tym jej wieloletni partner zawodowy, Wojciech Mann.

Wojciech Mann odszedł z "Trójki"

Dziennikarz w kultowej stacji radiowej przepracował ponad 50 (!) lat. Po pięciu dekadach postanowił odejść z pracy, motywowany m.in. sytuacją Gacek. Syn Manna, który pełni funkcję jego menedżera, poinformował, że dziennikarz raczej nie pożegna się z fanami na antenie.

Odejście Wojciecha Manna z "Trójki" pochwala Kuba Wojewódzki. Jego zdaniem decyzja dziennikarza jest wyrazem "prawdziwej wolności":

Po 55 latach pracy z Trójki odchodzi Wojciech Mann. KTOŚ. Legenda. Postać. Nauczyciel. Brawo Panie Wojtku. Nieposłuszeństwo jest prawdziwą postawą wolności. Posłuszni muszą być tylko niewolnicy! Zaiste znakomitą politykę kadrową ma nasza władza, wyznaczając nowe standardy głupoty. Pani Prezes Polskiego Radia gratuluje. Gdyby małość można było nagradzać, zostałaby Pani Człowiekiem Roku. Ciekaw jestem ile pokoleń dziennikarzy wychowa Krzysztof Ziemiec, Joanna Lichocka czy Danuta Holecka... Trójka w której uczyłem się dziennikarstwa to dziś krajobraz po bitwie. Dobranoc - napisał na Facebooku.

Polskie Radio nie informuje na razie, w jakim trybie odchodzi dziennikarz ani co będzie z audycjami, które prowadził.