Afera związana z prowokacją, jakiej z rąk Kuby Wojewódzkiego padł aktor Jerzy Zelnik, to jeden z największych skandali medialnych ostatnich miesięcy w Polsce. Wyemitowane w programie dziennikarza nagranie, w którym gwiazdor filmu "Faraon" miał rzekomo donieść na kolegów, podzieliło środowisko dziennikarskie.

Niektórzy stanęli w obronie Wojewódzkiego, a inni wsparli Zelnika. Teraz w obronie aktora stanęło również Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, którego przedstawiciele ostro potępili metody Kuby Wojewódzkiego!

"Zarząd Główny SDP wyraża oburzenie bezprzykładną manipulacją dokonaną przez Jakuba Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego z Rock Radia, której ofiarą padł Jerzy Zelnik. Przypisanie słowom znanego aktora innego kontekstu niż rzeczywisty obliczone było na skłócenie go z własnym środowiskiem, zostało dokonane w oderwaniu od stanu faktycznego i w ewidentny sposób miało wpłynąć na wyniki wyborów parlamentarnych. Było także przejawem braku poszanowania dla godności innego człowieka i zaprzeczeniem istoty dziennikarstwa" - czytamy w oświadczeniu SDP przesłanym do serwisu WirtualneMedia.pl.

Myślicie, że Wojewódzki jakoś na to odpowie?

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Kuba Wojewódzki - Jerzy Zelnik ostro o dziennikarzu: "Chciał mnie zniszczyć!"