Od kilku tygodni Kuba Wojewódzki skupia uwagę Polaków. Nie, nie chodzi o jego talk-show, ale o odważne komentarze, jakimi raczy kolegów z branży. Dziennikarz staje w obronie ukochanej, Renaty Kaczoruk i nie przebiera w słowach. Wielu twierdzi, że jego ociekające seksizmem i chamstwem komentarze skierowane do kolegów z branży nie ujdą mu płazem i stacja w końcu się z nim pożegna. Król jest jednak tylko jeden i jak twierdzą specjaliści od wizerunku – granica przyzwoitości w jego przypadku przesunięta jest bardzo daleko.

Ten człowiek to siedząca na skórzanej kanapie legenda. Wpływa nie tylko na rodzimy show-biznes, ale także na politykę. Spin doctor, opinion leader, wzór, niekoniecznie do naśladowania. Ale na pewno do podziwiania. Bohater. Słońce Narodu – taki opis Kuby Wojewódzkiego znajdziemy na stronie jego programu. Niestety od kilku tygodni dziennikarz usilnie walczy o zainteresowanie wokół własnej osoby. Nie ustaje w odważnym komentowaniu wszystkiego, co ma( nawet pośredni) wpływ na jego związek z Renatą Kaczoruk.

Zaczęło się od udziału modelki w Azja Express. Jak się okazuje, Renata Kaczoruk również nie szczędzi w słowach, a widzowie po obejrzeniu kilku odcinków programu nie pozostawili na niej suchej nitki. Na jej temat negatywnie wypowiadali się sami uczestnicy, w tym Małgorzata Rozenek czy Radosław Majdan. Nic dziwnego, że szybko została okrzyknięta najbardziej kontrowersyjną uczestniczką programu. Kuba Wojewódzki postanowił stanąć w obronie ukochanej. Padły ostre słowa na temat prowadzącej, Agnieszki Szulim, oberwało się także Małgosi i Radkowi. W jednym z wywiadów wspomniał, że Rozenek próbowała rozbić małżeństwo Piotra Kraśki, a do show-biznesu trafiła dzięki ..agencji towarzyskiej. Radkowi Majdanowi wypomniał z kolei, że będąc mężem Dody wielokrotnie ją zdradzał.

ZOBACZ: RENATA KACZORUK najbardziej kontrowersyjną uczestniczka „Azja Express”

Opinie na temat programu Azja Express i jego uczestników to nie wszystko. Wojewódzki przypomina o sobie w wielkim stylu. Niedawno żartował z policjantów, którzy ukarali go mandatem za szybką jazdę samochodem. Od jakiegoś czasu jest także twarzą sieci komórkowej Play, a także oranżady Hellena. Udzielił także wywiadu Playboyowi, w którym zdementował plotki o ślubie. Wielu zastanawia się, jak Wojewódzkiemu po tak wielu, można powiedzieć, incydentach – od seksizmu po nienawiść na tle narodowościowym -  wszystko wciąż uchodzi płazem.

- Kuba Wojewódzki to dość specyficzny egzemplarz na naszej celebryckiej scenie. Obecny na niej od lat musi co jakiś czas odświeżać swój wizerunek. Jest to szczególnie potrzebne teraz, kiedy zniknął z radia, a do jego programów telewizyjnych trafia już nie drugi, a czwarty garnitur celebrytów, a oglądalność spada. W takiej sytuacji należy chwytać się wszelkich sposobów, by utrzymać się na powierzchni. Stąd niedawny cyrk ze ślubem z Renatą Kaczoruk, stąd cała reszta - stwierdza Witold Koroblewski, creative director w agencji Ambasada dla wirtualnemedia.pl

Wszystkie akcje są jakby nie patrzeć, spójne z wizerunkiem Wojewódzkiego, więc jak twierdzi Koroblewski, nie są w stanie mu przeszkodzić, a wręcz zwrócą uwagę widzów. Mówi się, że dopóki Kuba nie wywinie jakiegoś grubego numeru, „nikomu nic nie grozi”. Jak widać, granica w przypadku Kuby Wojewódzkiego została przesunięta naprawdę daleko.  Dla innego celebryty skończyłoby się to ostracyzmem, ale jemu to nie grozi. Co takiego musiałby zrobić Król TVN-u, by abdykować? 

Jedyne, co mu grozi, to znużenie postacią. Jednak Kuba Wojewódzki już od lat umiejętnie podsyca zainteresowane swoją osobą. - komentuje Witold Koroblewski dla Wirtualnemedia.pl.