W 12. odcinku „Kuchennych rewolucji” Magda Gessler pojedzie do Kwidzyna. To tam pozna właścicielkę restauracji Szafran – panią Alinę. Alina początkowo pracowała jako kelnerka i barmanka w dyskotece w Kwidzynie. Kiedy pojawiła się możliwość przejęcia niewielkiej restauracji w pobliżu, nie przegapiła okazji. Kobieta przejęła lokal na terenie dawnych koszar wojskowych w Kwidzynie, który wyremontowała z pomocą najbliższej rodziny. Swoje pierwsze bistro nazwała własnym nazwiskiem, czyli „Szafran”, a ogromna fototapeta ze zdjęciem szafranu, czyli „najdroższej przyprawy świata” ozdobiła jedną ze ścian odnowionego z takim trudem lokalu. W menu produkt niestety już się nie pojawił, chociaż karta dań to mieszanina bardzo różnych dań. I tak Alina została restauratorką, chociaż trzeba przyznać, że to określenie nieco na wyrost. Kobieta nie miała żadnego doświadczenia w gastronomii i w dodatku nie umiała gotować. Z powodu braku kucharzy, to ona przygotowywała w kuchni wszystkie potrawy. Czy było na tyle źle, że faktycznie poturbowała pomocy Magdy Gessler?

Kuchenne rewolucje – restauracja Szafran w Kwidzynie

 W 12. odcinku „Kuchennych rewolucji” dowiemy się, że polityka pani Aliny zupełnie się nie sprawdziła. Szybko okazało się bowiem, że Alina nie jest samorodnym talentem kulinarnym i gości w Szafranie w zastraszającym tempie zaczęło ubywać. Kiedy wreszcie udało się jej skompletować personel, a klienci zaczęli nieśmiało przekonywać się do jej bistra, Alina odkryła kolejne swoje błędy. Ceny dań były często niższe niż koszty użytych produktów. W efekcie właścicielka zazwyczaj dokłada do interesu. Wie, że długo tak nie wytrzyma. Narasta w niej złość, bo naprawdę ciężko pracuje nie mając własnego życia. Czy Magda Gessler wytaruje ją z tej opresji?

Kuchenne rewolucje – nowa nazwa restauracji Szafran

Po „Kuchennych rewolucjach” restauracja Szafran będzie nazywa się Soczyste Pieczyste Bistro! Lokal czynny jest cały tydzień 12:00 - 21:00.

Kuchenne rewolucje - gdzie i kiedy obejrzeć?

„Kuchenne rewolucje” są emitowane na TVN o stałej porze - w czwartki o 21:30. Odcinek z restauracją Szafran w roli głównej można obejrzeć już dziś, w czwartek 22 listopada 2018 roku w TVN, a po emisji odcinka – także na player.pl.

ZDJĘCIA Magdy Gessler z planu programu „Kuchenne rewolucje” znajdziesz w naszej GALERII--->

WIDEO: Zapowiedź 12. odcinka obejrzysz zaś już teraz PONIŻEJ: