W 11. odcinku „Kuchennych rewolucji” Magda Gessler pojedzie do niewielkiej Trzebini, gdzie 2 lata temu przy ruchliwej ulicy pan Roman otworzył naleśnikarnię. Lokal przez chwilę cieszył się powodzeniem, ale klientów szybko zaczęło ubywać. Wtedy właściciel zdecydował się na zmiany i zaufał swojemu 21-letniemu kucharzowi. Pewny swojej wiedzy przywiezionej z Krakowa wpadł na pomysł otwarcia restauracji rybnej i to nie byle jakiej, bo serwującej ryby oceaniczne. Ponieważ nigdzie w okolicy nie było podobnego lokalu, pan Roman uznał, że to niezły pomysł. Aby nadać nazwie światowego poziomu nazwano ją „Porto di mare”, czyli po polsku „port morski”. Jak przyjęli ją mieszkańcy Trzebini? Czytaj PONIŻEJ:

11. odcinek "Kuchennych rewolucji" - co się wydarzy? 

11. odcinek "Kuchennych rewolucji": Niestety mieszkańcy Trzebini do nowego pomysłu zrazili się jeszcze szybciej niż do naleśników. Ryby szybko zaczęły się psuć, więc w pośpiechu wycofano je z menu, wprowadzając kuchnię polską. I tak pod błękitnym szyldem „Porto di mare” obiecującym morskie specjały, w karcie króluje schabowy, barszcz, czy swojski żur. W lokalu poza młodym i ambitnym Adamem, jest też doświadczona kucharka Ewa, która jak sama twierdzi, gotuje tutaj jak w domu. A jednak w żaden sposób nie udaje się przekonać okolicznych mieszkańców, żeby częściej tu przychodzili na swojskie obiady. Pan Roman ledwo wiąże koniec z końcem, bo restauracja przynosi same straty. Dawno by już musiał ją zamknąć, gdyby nie jego druga firma, czyli zakład pogrzebowy. Wszystkie zarobki idą od razu na „łatanie dziur” finansowych w „Porto di mare”. Problem w tym, że pieniędzy ciągle jest za mało, a zaległe płatności i pensje dla pracowników tylko narastają. Zespół pana Romana zgodnie twierdzi, że coraz gorszy stan ich szefa jest największą przeszkodą w prowadzeniu restauracji. Ale jak jest naprawdę? To będzie musiała rozstrzygnąć wezwana na pomoc Magda Gessler. Czy restauratorce uda się postawić lokal na nogi? Czy uda jej się dostosować menu do nazwy lokalu? A może to nazwę dopasuje do karty dań?  O tym przekonamy się już dziś wieczorem!

Kuchenne rewolucje - gdzie i kiedy obejrzeć?

Kuchenne rewolucje” są emitowane na TVN o stałej porze - w czwartki o 21:30. Odcinek z restauracją „Porto di mare” w roli głównej można obejrzeć już dziś, w czwartek 15 listopada 2018 roku w TVN, a po emisji odcinka – także na player.pl.

ZDJĘCIA Magdy Gessler z planu programu „Kuchenne rewolucje” znajdziesz w naszej GALERII--->

WIDEO: Zapowiedź 11. odcinka obejrzysz zaś już teraz PONIŻEJ: