Choć większość kobiet obecnych na liście 50 Najbogatszych Kobiet Wprost ma zamożnych mężów, to jednak do bogactwa doszły razem z ukochanymi, budując cały biznes od zera. Tygodnik Wprost właśnie ujawnił swoją tegoroczną listę. Kto się na niej znalazł?

Piąte miejsce w rankingu 50 Najbogatszych Kobiet przypadło w udziale Aldonie Wejchert,która jest głównym udziałowcem, wiceprezydentem i członkiem komitetu wykonawczego GrupyITI. Przez wiele lat do ITI należał m.in. TVN. Firmę założył zmarły w 2009 roku mąż Aldony, Jan Wejchert. Obecnie Aldona Wejchert jest członkiem Rady Fundacji TVN Nie jesteś sam. Jej majątek szacowany jest na 1,2 mld złotych.

Czwarte miejsce zajęła Solange Olszewska, współwłaścicielka Solarisa - bełchatowskiej filmy produkującej autobusy, tramwaje i trolejbusy). Solange Olszewska udziela się społecznie – aktywnie działa m.in. na rzecz opieki nad zwierzętami. Jej majątek szacuje się na 1,2 mld złotych.

Trzecie miejsce przypadło w udziale Barbarze Komorowskiej, od której imienia i nazwiska wzięła się nazwa Bakoma (producent przetworów mlecznych, w tym słynnych jogurtów).Niewielu wie, że to właśnie Barbara Komorowska, a nie Zbigniew Komorowski jest głównym udziałowcem. Oprócz Bakomy do rodzinnej fortuny należy także spółka Komagra (producent oleju rzepakowego), firma Polskie Młyny (wytwórnia mąki) czy Bioagra-Oil (spółka zajmująca się produkcją biopaliw). Majątek Komorowskiej szacowany jest na 1,5 mld złotych.

Drugie miejsce na liście 50 Najbogatszych Kobiet Wprost przypadło w udziale Grażynie Kulczyk, Wdowa po Janie Kulczyku już rok temu została zdetronizowana przez... swoją córkę, Dominikę Kulczyk. Największym autorskim projektem Grażyny Kulczyk był poznański Stary Borowar, który milionerka sprzedała pod koniec ubiegłego roku. Obecnie finalizuje budowę swojego muzeum sztuki współczesnej w Szwajcarii, którego otwarcie planowane jest na zimę 2017 roku. Do majątku Grażyny Kulczyk zalicza się również kolekcję dzieł sztuki, którą zaczęła gromadzić już w trakcie studiów. Jej majątek szacuje się na 1,7 mld złotych.

Pierwsze miejsce w rankingu 50 najbogatszych Polek według tygodnika Wprost zajmuje ponownie (w porównaniu z zeszłym rokiem) Dominika Kulczyk. Już na początku roku wraz z bratem, Sebastianem Kulczykiem, znaleźli się na pierwszym miejscu najbogatszych ludzi w Polsce (wówczas ranking stworzył magazyn Forbes). Wspólnie majątek Sebastiana i Dominiki Kulczyk opiewa na 15,9 mld złotych.Sama Dominika dziś okrzyknięta została najbogatszą Polką.  Jej majątek jest pięciokrotnie większy od tego, który posiada jej mama, a jego wartość wynosi 8,5 mld złotych! Dominika Kulczyk to założycielka i prezes Kulczyk Foundation, założycielka i wiceprezes Green Cross Poland, członek Rady Nadzorczej Kulczyk Investments, prezes zarządu Polsko Chińskiej Rady Biznesu, współzałożycielka Grupy Firm Doradczych Values.

W rankingu najbogatszych Polek znalazły się także Agnieszka Radwańska, Irena Eris czy Elżbieta Grycan. Irena Eris zajęła 11 miejsce, a jej majątek szacowany jest na 525 mln złotych. Z kolei majątek Elżbiety Grycan, czyli aż  109 mln złotych, uplasował ją na 31 pozycji. Agnieszka Radwańska zajęła 32 miejsce, z majątkiem o wartości 105 mln złotych. Gratulujemy!