Fakt #1 - W Internecie jest najtaniej
W obecnych czasach Internet stał się miejscem, w którym załatwiamy większość naszych codziennych spraw. Rewolucja technologiczna nie ominęła też branży ubezpieczeniowej dlatego, zanim podpiszesz umowę OC, zajrzyj koniecznie na strony internetowe największych firm. Jeśli nie masz czasu na wycieczki po witrynach, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z popularnych porównywarek ubezpieczeń. Wystarczy, że wpiszesz kilka informacji o sobie, by po chwili uzyskać listę najkorzystniejszych ofert OC dopasowanych do Ciebie. Najtańsze OC ubezpieczenie znajdziesz na https://kalkulator.najtaniejuagenta.pl/. Warto wspomnieć też, że lista z ofertami będzie ułożona od najtańszej do najdroższej, dzięki czemu będziesz mogła zaoszczędzić pieniądze.

Fakt #2 - Każde OC jest takie samo
Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest w Polsce obowiązkowe, a co za tym idzie, każda firma oferująca tego typu produkt jest zobowiązania do gwarancji pewnego zakresu ochrony osobie ubezpieczonej. Nie ma więc najmniejszego sensu wybieranie wyraźnie droższych polis, ponieważ w każdej otrzymasz to samo. Zwróć uwagę jedynie na to, by firma, z którą podpiszesz umowę, była wiarygodna. Najlepiej wybieraj znanych ubezpieczycieli z dobrą reputacją.

Fakt #3 - Wysokość składki jest zależna od wielu czynników
Koszt Twojego ubezpieczenia zależy od czynników takich jak:

- marka samochodu,
- rok produkcji,
- pojemność silnika,
- miejsce garażowania,
- Twój wiek,
- dotychczasowa historia ubezpieczeń,
- stan cywilny,
- miejsce zamieszkania
i wielu innych.

Ze względu na tak wiele zmiennych przed prezentacją oferty ubezpieczyciel lub porównywarka potrzebują danych o kierowcy. Dzięki tym informacjom możliwe jest obliczenie warunków skrojonych indywidualnie pod każdego klienta.

Fakt #4 - Kobiety nie płacą więcej za OC
Już dawno minęły czasy, gdy płeć miała znaczenie przy obliczaniu wysokości składki ubezpieczenia OC. Obecnie każdy jest równy i startuje z tej samej pozycji. Oznacza to, że zarówno płeć, jak i wyznanie, czy rasa nie mają znaczenia. Liczą się tylko twarde fakty o Tobie oraz Twojej jeździe.

Fakt #5 - AC też się przyda
OC to polisa obowiązkowa i chroni Cię przed konsekwencjami finansowymi Twoich czynów. Z kolei ubezpieczenie AC daje gwarancji wypłaty odszkodowania w sytuacji, gdy pojazd, którego jesteś właścicielem, zostanie uszkodzony nie z Twojej winy. AC warto kupować razem z OC, ponieważ w większości firm takie pakiety są o wiele tańsze i dają większą gwarancję ochrony dla kierowcy oraz jego pasażerów. Pamiętaj, że nie każdy ma tyle szczęścia, co pielęgniarka z Gliwic, której auto zostało zdewastowane przez chuliganów i za darmo odnowione (tutaj więcej na ten temat). Większość z nas musi jednak liczyć na ubezpieczycieli.

Fakt #6 - Zanim kupisz ubezpieczenie, sprawdź zapisy w umowie
Kupno samochodu jest uwarunkowane kilkoma formalnymi wymogami, które muszą być spełnione, by transakcja była prawidłowa w świetle prawa. Właśnie z tego powodu niezwykle istotne jest to, by umowa kupna-sprzedaży pojazdu była sporządzona zgodnie ze wszystkimi normami. Sprawdź wzór naszej umowy i porównaj go do tego, którą podsunął Ci do podpisania poprzedni właściciel kupowanego przez Ciebie samochodu. Sprawdzoną umowę znajdziesz na tej stronie: https://najtaniejuagenta.pl/umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-pobierz-wzor-pdf-doc/

Podsumowanie
Jak widzisz, wybór korzystnego OC nie jest tak oczywisty, jak mogło Ci się wydawać. Musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników oraz przygotować się na ogromną liczbę ofert. Polecamy więc przefiltrowanie ich dzięki opisywanym tutaj kalkulatorom OC/AC. Pamiętaj również o przeczytaniu OWU (Ogólnych Warunków Umowy), zanim podpiszesz dokumenty. Zawsze lepiej dmuchać na zimne niż potem, w sytuacji kryzysowej, niemiło się zaskoczyć niekorzystnymi zapisami w podpisanej w pośpiechu umowie.