O tym, jak powstawała sesja promująca nową kolekcję marki La Mania, mogliśmy się przekonać, zaglądając na Instagram dyrektor kreatywnej domu mody Joanny Przetakiewicz. Joanna zamieszczała zdjęcia, ukazujące przedsmak tego, co La Mania szykuje w nowym, jesienno-zimowym sezonie. Natomiast już dziś możemy podziwiać pełen lookbook nowej kolekcji La Manii. Jego autorem jest znany fotograf Mateusz Stankiewicz.

Nowa kolekcja La Manii na sezon Jesień/Zima 2016 koncentruje się wokół ekspresji i piękna kobiecego ciała. Postawiłam na architektoniczne, dopracowane i precyzyjne krawiectwo z mocnymi, ale także miękkimi i półokrągłymi cięciami w subtelny sposób odsłaniającymi sylwetkę. Wyeksponowany fragment ciała czy dekolt na plecach dodają tajemniczego seksapilu, równocześnie nie odkrywając zbyt wiele. Przełamaniem dla mocnych sylwetek są delikatne koronkowe body i szyfonowe sukienki z plisowanymi rękawami oraz lejącym się aksamitem.
Kobieta La Manii na sezon Jesień/Zima 2016 jest nowoczesna i pewna siebie, ale ma
również w sobie wiele marzycielskiego romantyzmu - mówi Joanna Przetakiewicz.

"Women’s Empowerment" to główna idea kolekcji. Siła, którą La Mania nadaje kobiecie, widoczna jest w minimalistycznych cięciach, zachowanej symetrii w plisach, regularnych falach oraz graficznych liniach
pojawiających się we wszystkich modelach - czytamy w informacji prasowej. Welury połączone zostały z charakterystycznymi już dla marki przezroczystymi szyfonami, a detal w postaci złotych blaszek jest już nieodłącznym elementem każdej kolekcji La Manii, również tej na sezon Jesień/Zima 2016. Dodatkowym komponentem są złote śruby, które w zestawieniu z mocnymi geometrycznymi cięciami nadają poszczególnym modelom nieco industrialnego charakteru.


Kolory przewodnie na sezon Jesień/Zima 2016 to przede wszystkim klasyczna czerń i biel (dominanta marki La Mania), a także ognista czerwień oraz intensywne żółcie. Modele wykonane z zamszowej skóry występują w bardziej miejskiej odsłonie w odcieniach świeżej oliwki oraz beżu.

Szczegółowe informacje:
Foto: Mateusz Stankiewicz/AFPHOTO
Lokalizacja: Apartamenty Cosmopolitan, Twarda 4, Warszawa
Modelki: Agnieszka/Specto Models, Carmen/UNO Models
Stylizacja: Kawa H Pour
Włosy: Łukasz Pycior
Makijaż: Iza Wójcik/VanDorsen Artists
Paznokcie: Marzena Kanclerska/Nail Spa
Scenografia: Eliza Nowicka