Nie musicie być wielkimi fanami jej twórczości, aby kojarzyć te wyjątkowe kreacje! Lady Gaga, absolutna ikona muzyki pop drugiej dekady XXI wieku, kończy dziś 35 lat. Z tej okazji przyglądamy się bliżej ewolucji stylu artystki. Nasza galeria to najlepsze, co dziś zobaczycie!

Lady Gaga - życiorys

Amerykańska diva o włoskich korzeniach przygodę z muzyką zaczęła jako 4-latka. Stefani Germanotta, bo tak naprawdę nazywa się Lady Gaga, zaczęła od gry na pianinie. Chwytliwy sceniczny pseudonim przyjęła kilkanaście lat później. Producentowi muzycznemu jej śpiew skojarzył mu się z wokalem Freddiego Mercury'ego w piosence "Radio Ga Ga" grupy Queen i tak Stefani została Lady Gagą.

W wieku 20 lat już jako Lady Gaga podpisała pierwszy kontrakt z wytwórnią Interscope Geffen A&M Records. W 2008 roku wydała debiutancki album "The Fame", który zagwarantował jej światową sławę. Płyta sprzedała się w wielomilionowym nakładzie. To z niej pochodzą takie utwory, jak "Poker Face", "Just Dance", czy "Paparazzi".  Od tamtej pory wokalistka pozostaje w wąskim gronie największych gwiazd muzyki pop. Ukoronowaniem jej kariery był Oscar za piosenkę "Shallow" skomponowaną specjalnie na potrzeby filmu "Narodziny gwiazdy", w którym zagrała również główną rolę kobiecą.

W ciągu ponad już dziesięcioletniej kariery Amerykanka dała się poznać jako artystka o niebywałej charyzmie, nieprzeciętnym talencie i często nietypowym wizerunku. Za to ją kochamy!