Lady Gaga to jedna z najbardziej kontrowersyjnych artystek XXI wieku. Jak z grzecznej uczennicy katolickiego liceum stała się skandalistką? Wokalistka przeszła długą drogę, by być w miejscu, w którym dziś się znajduje. Ikona mody obchodzi 31 urodziny. Postanowiliśmy przypomnieć Wam jej najciekawsze i najbardziej zaskakujące kreacje.

Lady Gagi nie da się opisać jednym słowem. Genialny głos, kontrowersyjna ikona mody i kobieta w pełni świadoma swojego ciała. Kreatywnie podchodzi do każdej swojej stylizacji. Nic więc dziwnego, że odbijają się one szerokim echem w mediach. Obecnie niewielu pamięta jej szokującą mięsną stylizację. Gwiazda w 2010 roku pojawiła się na rozdaniu nagród MTV Video Music Awards.

Stylizacje Lady Gagi

Jej kreacja wywołała nie tylko zaskoczenie zgromadzonych, ale przede wszystkim oburzyła obrońców praw zwierząt. Lady Gaga miała na sobie sukienkę stworzoną z przewiązanego sznurkiem surowego mięsa, które przylegało do jej nagiego ciała… Mięsna stylizacja Lady Gagi automatycznie została okrzyknięta wpadką.

Gwiazda tłumaczyła się, że ma ona ukryte przesłanie, które przez wielu nie zostało zrozumiane, zaś projektant kreacji wyznał, że do stworzenia kreacji wykorzystał… mięso od zaprzyjaźnionego rzeźnika.

Lady Gaga potrafi jednak zaskoczyć fanów kompletnie odmiennymi i mniej krzykliwymi kreacjami. Tak było chociaż ubiegłorocznego SuperBowl 2016. Wówczas piosenkarka zaśpiewała hymn w pięknym błyszczącym, eleganckim garniturze od Gucciego w kolorze głębokiej czerwieni.

ZOBACZ: LADY GAGA Zaśpiewała hymn USA na Super Bowl 2016! [WIDEO]

Podczas 88. Ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej również zaskoczyła. Pojawiła się wówczas w pięknym śnieżnobiałym komplecie od Brandona Maxwella. Jej kreacja odbiegła od tych, do których zostaliśmy przyzwyczajeni. Nic więc dziwnego, że zrobiła ogromne wrażenie na zgromadzonych gościach.

ZOBACZ: LADY GAGA Po raz kolejny oczarowała publiczność!

Dziś Lady Gaga obchodzi 31 urodziny. Zobaczcie w naszej galerii najbardziej pamiętne stylizacje Lady Gagi!