Jednym z pozytywów pandemii koronawirusa jest niezliczona ilość inicjatyw i akcji charytatywnych, które świadczą o potrzebie jednoczenia się w trudnych czasach. Na pomysł zorganizowania festiwalu z udziałem światowych gwiazd muzyki wpadła Lady Gaga we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia i organizacją Global Citizen. Celem wydarzenia ma być zbiórka pieniędzy na wsparcie dla pracowników opieki zdrowotnej.

Lady Gaga, Billie Eilish, Elton John i inni zagrają dla lekarzy

18 kwietnia odbędzie się wyjątkowy koncert pod nazwą One World: Together At Home, o czym Lady Gaga poinformowała podczas przemówienia na konferencji prasowej Światowej Organizacji Zdrowia. Gwiazda współpracuje z WHO i udało jej się zebrać już 35 milionów dolarów.

Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim pracownikom służby zdrowia w całym kraju i na całym świecie, którzy stoją na pierwszej linii w walce z COVID-19. Ta globalna pandemia to katastrofa. Jestem im bardzo wdzięczna i modlę się za tych, którzy są chorzy - mówiła Lady Gaga. Chciałabym również wysłać moje modlitwy tym, którzy tracą pracę i mają trudności z wyżywieniem siebie i swoich dzieci. Zbieramy pieniądze na Fundusz Solidarności Światowej Organizacji Zdrowia COVID-19 - dodała.

"Event", który zrodził się ze współpracy Germanotty z wyżej wymienionymi instytucjami to seria koncertów gwiazd z ich domów, czyli pomysł identyczny z tym zrealizowanym przez Fundację TVN.Podczas "festiwalu" zagrają m.in. Elton John, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Lizzo czy Alanis Morisette.

Wydarzenie będzie transmitowane przez YouTube i Tidal, a także będzie można oglądać je na Twitterze i Instagramie.

Przypomnijmy, że pandemia zmusiła Lady Gagę do przełożenia premiery jej najnowszego albumu zatytułowanego "Chromatica", także szeregu koncertów związanych z jego promocją.