Taneczna Lady Gaga powraca. Po premierze singla "Stupid Love" fani muzyki amerykańskiej piosenkarki z początków jej kariery odetchnęli z ulgą. Zdobywczyni Oscara, Złotego Globu i Grammy zaserwowała nam przebojowy miks elektroniki, dance i disco, który wkrótce z pewnością podbije klubowe parkiety na całym świecie. Lady Gaga jednak nie byłaby sobą, gdyby nawet w tanecznej odsłonie swojej twórczości nie przemyciła ważnego i głębokiego przesłania.

"Stupid Love" - o czym jest nowa piosenka Lady Gagi?

Czy tekst utworu "Stupid Love" odnosi się do nowego chłopaka Lady Gagi? Wiele wskazuje na to, że miłosna deklaracja w pierwszym singlu z szóstego albumu piosenkarki jest o wiele bardziej uniwersalna. Spostrzegawczy fani artystki zauważyli, że utwór gotowy był już w październiku. Tytuł "Stupid Love" pojawił się bowiem na zdjęciu opublikowanym w Halloween 2019 - widniał na wyświetlaczu znajdującego się w rogu fotografii odtwarzacza wokalistki. Z kolei pierwsze doniesienia o tym, że Lady Gaga i Michael Polansky mogą być parą pojawiły się dopiero w grudniu.

SPRAWDŹ: Lady Gaga ma nowego chłopaka. To absolwent Harvardu

"Stupid Love" jest wezwaniem do tego, czego Lady Gaga, jak i większość z nas, pragnie najbardziej: miłości we wszystkich jej postaciach, wewnętrznej harmonii i podnoszenia się z porażek.

Co ciekawe, pojawiające się w teście piosenki liczne odniesienia do bólu wcale nie muszą oznaczać wyłącznie złamanego serca. Artystka może tu także mieć na myśli dosłowny ból fizyczny. Lady Gaga bowiem już od dawna otwarcie opowiada o swojej walce z fibromialgią, przewlekłym bólem i zespołem stresu pourazowego, które są wynikiem przemocy seksualnej, której doświadczyła przed laty.

- Myślałam, że umrę - mówiła w styczniu w głośnej rozmowie z Oprah Winfrey, opowiadając o swoich traumatycznych przeżyciach.

ZOBACZ: Lady Gaga została zgwałcona. Poruszające wyznanie artystki

Poza terapią, to właśnie wsparcie fanów i sztuka pełniły u niej bardzo ważną rolę w radzeniu sobie z demonami z przeszłości. Dlatego gdy w swojej nowej piosence Gaga śpiewa "Jesteś tym, na którego czekałam" oraz "Będę dla ciebie walczyć! Nawet jeśli złamiemy się wpół", to brzmi tak, jakby bezpośrednio zwracała się do swoich ukochanych Little Monsters.

Myślicie, że nowy singiel Lady Gagi będzie hitem nadchodzącej wiosny?