Lady Gaga skończyła 33 lata i jest jedną z nielicznych artystek w historii muzyki i kina, która w tym wieku ma już na swoim koncie Oscara, Złoty Glob, nagrodę BAFTA i nagrody Grammy. Zanim jednak Stefani Joanne Angelina Germanotta, bo tak naprawdę nazywa się autorka hitu "Shallow", została docenioną przez krytyków i poważaną w środowisku aktorką, wokalistką i autorką piosenek, była jedną z najbardziej kontrowersyjnych gwiazd show-biznesu, która niemal codziennie szokowała media na całym świecie swoimi oryginalnymi stylizacjami.

Jedną z najgłośniejszych kreacji Lady Gagi była oczywiście słynna sukienka z mięsa zaprojektowana przez Franca Fernandeza, w której piosenkarka odebrała osiem nagród na gali MTV Video Music Awards 2010. Co ciekawe, do tej pory wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy, że sukienka nie miała jedynie wzbudzić sensację, lecz przede wszystkim wyrazić sprzeciw artystki wobec trudnej sytuacji homoseksualistów w amerykańskiej armii, którzy nie mogą ujawniać swojej orientacji w obawie przed represjami.

Lady Gaga - najbardziej szalone kreacje

Jeśli chodzi o nietuzinkowe stroje, peruki i makijaże Lady Gagi, to najbardziej owocna była era związana z cyklem promocyjnym płyty "ARTPOP" z listopada 2013 roku. To właśnie w tamtym okresie artystka czerpała garściami m.in. ze stylu barwnej subkultury rave. 

Zobacz nasz subiektywny przegląd TOP 10 najdziwniejszych stylizacji Lady Gagi już teraz w GALERII >>

Wszystkich dotychczasowych płyt Lady Gagi możecie posłuchać w najwyższej jakości MQA w serwisie TIDAL:

SPRAWDŹ TEŻ: LADY GAGA ma nowego chłopaka? Gwiazda spotyka się ze znanym aktorem [FOTO]