Nie jest to być może szczyt sławy dla Lady Gagi, ale coś bardzo zbliżonego. Jest już laureatką wielu nagród artystycznych, a tym razem zostaje wyróżniona jako honorowa obywatelka miasta Syndney w Australii.

Australijskie miasto jest kolejnym etapem światowego tournée gwiazdy, która promuje swoją płytę zatytułowaną „Born this way”. Jak w innych krajach, które odwiedza, ma w programie wystąpienia telewizyjne oraz mini koncert dla wąskiego grona 1000 wybrańców.

Tym razem, Lady Gaga została jednak zaszczycona przez panią burmistrz miasta Clover Moore, która nadała jej zaszczytny tytuł za zaangażowanie w obronę praw homoseksualistów.Lady Gaga była ważnym wsparciem dla społeczności homoseksualistów i lesbijek w Sydney, a nam, zależy na tym, żeby wyróżnić osoby, których postawa wpisuje się w ducha tego miasta oraz jego ideały” oświadczyła pani burmistrz zanim ucałowała gwiazdę. Dodała również, że piosenkarka „użyła swojej sławy, żeby zwrócić uwagę na uprzedzenia, jakich ofiarami są często geje i lesbijki”.     

Lady Gaga potwierdziła zresztą swoje zaangażowanie w sprawę podczas wizyty w programie telewizyjnym, w którym zaapelowała do premier Julii Gillard o zalegalizowanie w Australii ślubów homoseksualnych. Piosenkarka powiedziała do widzów: „Proszę was wszystkich o zmobilizowanie działań, tak, żeby pani premier usłyszała, że chcecie być równi”.

Ten przekaz, krzyk prosto z serca wzruszył panią burmistrz Sydney - miasta, które co roku w Tłusty Czwartek organizuje Gay Pride i zawsze przodowało w walce o równouprawnienie mniejszości seksualnych.