Lady Gaga znowu zagra w filmie. Amerykańskie media donoszą, że 33-letnia artystka wystąpi w nowej produkcji Ridleya Scotta na temat głośnego morderstwa wnuka założyciela domu mody Gucci. Zaznaczmy, że to byłaby jej pierwsza kinowa rola od czasu "Narodzin gwiazdy". Autorka nagrodzonego Oscarem przeboju "Shallow" ma wcielić się w kontrowersyjną postać Patrizii Reggiani, czyli byłej żony zastrzelonego w Mediolanie Maurizio Gucciego.

Lady Gaga w filmie o morderstwie wnuka Gucciego

Zabójstwem wnuka spadkobiercy multimilionowej fortuny Gucci w latach 90. żyły nie tylko całe Włochy, ale także cały świat mody. Przypomnijmy, że Maurizio Gucci i jego była żona mieli dwoje dzieci, ale on zostawił ją dla innej kobiety. W końcu u Patrizii wykryto guza mózgu. To właśnie ciężką chorobą jej dzieci tłumaczyły później jej zachowanie. Mimo to, Patrizia Reggiani i tak określana była w mediach mianem Czarnej Wdowy, będącej w stanie zrobić absolutnie wszystko, aby nie dopuścić do tego by jej były mąż ponownie się ożenił... Maurizio Gucci został zastrzelony 27 marca 1995 roku przez płatnego zabójcę na schodach do swojego mediolańskiego biura. Miał 46 lat.

Reżyser Ridley Scott, czyli twórca takich kinowych hitów, jak "Obcy - 8. pasażer Nostromo", "Gladiator" i "Łowca androidów" od lat przymierzał się do nakręcenia filmu ukazującego kulisy tej historii. Po raz pierwszy planował rozpocząć nad nim pracę już dekadę temu. Wtedy w głównych rolach pragnął obsadzić Angelinę Jolie i Leonardo DiCaprio.

Patrizia Reggiani, w którą w filmie Ridleya Scotta ma wcielić się Lady Gaga, za zlecenie zabójstwa byłego męża została skazana na 26 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie spędziła w więzieniu 18 lat - została wypuszczona na wolność w 2016 roku.

My już nie możemy się doczekać tego filmu, a Wy?

Zobacz zdjęcia Patrizii Reggiani w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Morderstwo w rodzinie Guccich