Lady Gaga zaśpiewała hymn Stanów Zjednoczonych podczas inauguracji zaprzysiężenia Joego Bidena. Jej występ spotkał się z pozytywnym odbiorem internautów, którzy zdążyli już skomentować wokalistkę w mediach społecznościowych. To zresztą nie pierwszy raz, kiedy Gaga miała okazję zaśpiewać publicznie hymn narodowy. Odśpiewała go w 2016 roku podczas finału Super Bowl na Levi’s Stadium w Santa Clara, Kalifornia, gdzie o tytuł mistrza NFL zmierzyli się Carolina Panthers i Denver Broncos.

Lady Gaga zaśpiewała hymn Stanów Zjednoczonych na zaprzysiężeniu Joego Bidena [wideo]

Lady Gaga pojawiła się na inauguracji Joego Bidena w imponującej sukni projektu Schiaparelli Haute Couture zaprojektowanej przez Daniela Roseberry'ego. Kreacja składała się z granatowej kaszmirowej marynarki i spódnicy z czerwonego jedwabiu oraz pozłacanej broszki z motywem gołębicy niosącej pokój.

- Modlę się o to, aby ten dzień był dniem pokoju dla wszystkich Amerykanów. Dniem miłości, a nie nienawiści. Dniem akceptacji, a nie strachu. Dniem marzeń o naszej radosnej przyszłości jako kraju. Marzeń bez przemocy, marzeń, które zapewniają bezpieczeństwo naszym duszom - napisała dzień przed występem na Twitterze.

Lady Gaga wspierała Joego Bidena i Kamalę Harris podczas ich całej kampanii wyborczej. Pojawiła się nawet u jego boku w Pittsburghu, gdzie wystąpiła w masywnych butach na platformie i ozdobionej klejnotami maseczce.

ZOBACZ TEŻ: Lady Gaga modli się na Kapitolu przed inauguracją prezydentury Bidena