Lady Gaga to kolejna gwiazda, która udzieliła wywiadu Oprah Winfrey w ramach projektu "The Me You Can't See". Artystka opowiedziała o traumatycznych wydarzeniach sprzed lat - gwałcie, załamaniu nerwowym i traumie, z którą wciąż musi się mierzyć. 

Lady Gaga została zgwałcona 

Lady Gaga ujawniła, że padła ofiarą gwałtu, gdy stawiała pierwsze kroki w show-biznesie. Oprawcą był jej ówczesny producent muzyczny. Opis zdarzenia, którego konsekwencją była ciąża, przyprawia o dreszcze.

Miałam 19 lat, już pracowałam w branży. Producent powiedział do mnie: 'Rozbierz się'. Odmówiłam i wyszłam. Wtedy on zagroził, że spali całą moją muzykę. Nie przestał. Cały czas mnie nagabywał, a ja po prostu zamarzłam. Już nawet nie pamiętam. Byłam później chora przez całe tygodnie. Dopiero później zdałam sobie sprawę, że to był ten sam ból, który czułam, gdy gwałciciel zostawił mnie zapłodnioną na rogu ulicy - wyznała Lady Gaga.

Artystka ujawniła, że wydarzenie było przyczyną załamania nerwowego, z którego skutkami mierzy się do dzisiaj.

Doznałam całkowitego załamania psychicznego. Przez kilka lat nie byłam tą samą dziewczyną. Teraz gdy odczuwam ból, czuję się tak samo, jak gdy byłam gwałcona. Miałam niezliczoną ilość rezonansów i skanów - nic nie znaleźli. Ale twoje ciało nadal pamięta - przyznała ze łzami w oczach.

Lady Gaga przyznała się także do samookaleczenia. Zwróciła się jednocześnie do osób, które w ten sposób chcą poradzić sobie z problemami psychicznymi.

Wiesz, dlaczego cięcie się niczemu nie pomaga? Wiesz, dlaczego nie warto rzucać sobą o ścianę? Dlaczego nie warto samemu siebie krzywdzić? Bo wtedy czujesz się tylko gorzej. Myślisz, że poczujesz się lepiej, bo pokażesz komuś, że odczuwasz ból, ale to nie pomaga.

Dokumenty, w których występują m.in. Lady Gaga, książę Harry, czy Glenn Close dostępne są na platformie streamingowej Apple TV+.

ZOBACZ TAKŻE: Książę Harry o leczeniu traum z dzieciństwa i kłótniach z Meghan: "Byłem uwięziony wewnątrz własnej rodziny"