Lana Del Rey dotrzymała słowa i zaprezentowała efekty swojego długo wyczekiwanego projektu poetyckiego. 14 wierszy w formie audiobooka przy akompaniamencie stałego współpracownika artystki - Jacka Antonoffa - już jest dostępnych w formie plików gotowych do pobrania w najpopularniejszych serwisach z audiobookami. Wydanie na winylu oraz CD trafi do sprzedaży 2 października 2020. W serwisach streamingowych już teraz możemy posłuchać jednego z nich - "LA Who Am I to Love You". 

Lana Del Rey z poetyckim debiutem

Audiobook z wybranymi wierszami z "Violet Bent Backwards Over the Grass to dopiero przedsmak poetyckich możliwości Lany. Już 29 września ukaże się 112-stronicowa książka z ponad 30 wierszami oraz fotografiami jej autorstwa.

- "Violent Bent Backwards Over the Grass" to tytułowy utwór, jak również pierwszy wiersz z tej kolekcji, który napisałam. Część z nich powstała za jednym podejściem, przy niektórych pracowałam natomiast długo, pieczołowicie konstruując każde słowo, by stworzyć idealny tekst. Wiersze są eklektyczne oraz szczere, nie próbują udawać niczego innego niż to, czym są. Z tego powodu jestem z nich bardzo dumna. Mają w sobie autentycznego ducha - opowiedziała o swoim projekcie.

Część zysków ze sprzedaży artystka ma zamiar przekazać na rzecz organizacji wspierających rdzennych mieszkańców Ameryki.

- Zawsze chciałam wesprzeć te stowarzyszenia ze względu na wydarzenia, które ukształtowały moją życiową ścieżkę - wyjaśniła.

Podstawową dyskografię Lany Del Rey zamyka album "Norman Fucking Rockwell", który ukazał się w sierpniu 2019 i zdobył niezwykle przychylne recenzje. Pitchfork nazwał artystkę "jedną z najlepszych żyjących amerykańskich kompozytorek". Krążek trafił na szczyt list sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Jego producentem i współkompozytorem był Jack Antonoff.

Na płytę trafiły m.in. takie utwory jak "Venice Bitch", "Mariners Apartment Complex", "Hope is a dangerous thing for a woman like me to have - but I have it" czy "Doin’ Time" - cover utworu Sublime. "Norman Fucking Rockwell" było nominowane do Grammy w kategoriach Album roku i Piosenka roku.

Debiutancki album Lany Del Rey, "Born To Die", ukazał się w styczniu 2012, trafił na szczyt listy sprzedaży w wielu krajach, wygrał dwie nagrody BRIT, był również piątym najlepiej sprzedającym się albumem 2012 roku. "Paradise" zapewniło artystce pierwszą w karierze nominację do Grammy. "Ultraviolence" (2014) trafił na pierwsze miejsce list sprzedaży w USA i UK. W 2015 ukazał się czwarty album Lany, "Honeymoon", a dwa lata później - "Lust for Life".