Lana Del Rey pozwana przez Radiohead! Amerykańska wokalistka potwierdziła wczoraj spekulacje na temat pozwu przeciwko niej, który wystosował brytyjski zespół Radiohead. Muzycy twierdzą, że utwór „Get Free” z najnowszej płyty Lany del Rey to ewidentna kopia ich znanego na całym świecie przeboju „Creep” z 1992 roku. Piosenkarka zdecydowanie nie zgadza się z oskarżeniami i zaprzecza, jakoby inspirowała się utworem rockowego zespołu. Co ciekawe, w przeszłości Radiohead też mieli problemy z prawami autorskimi do ballady "Creep"!

Lana del Rey splagiatowała Radiohead?!

Lana del Rey potwierdziła plotki o pozwie i skomentowała sprawę na swoim Twitterze:

"To prawda z pozwem. Choć wiem, że moja piosenka nie była inspirowana 'Creep', Radiohead uważa, że jest inaczej i chce 100% wpływów . Zaoferowałam im 40% zysków z ostatnich kilku miesięcy, ale oni akceptują tylko 100. Ich prawnicy nie ustępują, więc będziemy rozwiązywać to w sądzie"

Radiohead sami mieli wcześniej problemy z prawami autorskimi do utworu "Creep". Zostali pozwani za kradzież melodii utworu The Hollies "The Air That I Breathe", który miał być inspiracją dla przeboju Radiohead. Sprawa została rozwiązana, a Albert Hammond i Mike Hazlewood zostali współtwórcami „Creep”. 

Posłuchajcie obydwu utworów i oceńcie podobieństwo:

Lana del Rey "Get Free"

Radiohead "Creep"