Piotr Zieliński pod koniec maja po raz pierwszy został ojcem. Piłkarz i jego żona Laura Zielińska powitali na świecie synka, któremu dali na imię Maksymilian. Aby towarzyszyć swojej ukochanej przy porodzie, członek kadry narodowej zwolnił się nawet na kilka dni z odbywającego się w Opalenicy zgrupowania reprezentacji Polski przed Euro 2020 i nie zagrał w towarzyskim meczu z Rosją. Sprawa wyjazdu 27-letniego obrońcy odbiła się zresztą szerokim echem w mediach. Część ekspertów piłkarskich bowiem ostro skrytykowała tę decyzję, twierdząc, że zawodnicy nie powinni przedkładać spraw prywatnych nad zawodowe.

ZOBACZ: Piotr Zieliński pod ostrzałem krytyki za 3 dni wolnego z powodu narodzin syna: "To coś niezrozumiałego"

Kim jest żona Piotra Zielińskiego, Laura?

Laura Słowiak, bo tak nazywała się zanim przyjęła nazwisko po swoim wysportowanym mężu, ma 28 lat i podobnie jak jej wybranek pochodzi z Ząbkowic Śląskich. Studiowała analitykę medyczną na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu - dyplom obroniła w 2017 roku. Swoje życie zawodowe związała jednak z modelingiem.

Laura i Piotr są parą już od ośmiu lat. Gdy się poznali, Zieliński był jeszcze zawodnikiem Udinese Calcio. Po jakimś czasie Laura przeprowadziła się do niego do Włoch. Zaręczyli się po czterech latach związku podczas romantycznego pobytu na Mazurach, w dniu urodzin Laury. Obecnie mieszkają w Neapolu - Piotr występuje bowiem na co dzień w barwach SSC Napoli.

Zielińscy sformalizowali swój związek 15 czerwca 2019 roku. Ceremonia zaślubin odbyła się w kościele w ich rodzinnych Ząbkowicach Śląskich. O tym, że zostaną rodzicami dowiedzieliśmy się w grudniu ubiegłego roku. Podczas jednego z meczów Ligi Europy piłkarz po strzeleniu gola wykonał tzw. "cieszynkę", a po spotkaniu zdradził, że razem z żoną spodziewają się narodzin chłopca.

Zobacz najlepsze zdjęcia pięknej żony Piotra Zielińskiego już teraz w naszej GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień wybrali imię dla syna. Nosi je sporo sławnych piłkarzy!