Kulminacyjnym punktem czwartej edycji Gali „Optymista Roku”, wydarzenia które gromadzi wielu optymistów z kraju i zagranicy, było nagrodzenie statuetkami osób i firm, które swoją optymistyczną postawą, uśmiechem i życzliwością zarażają innych, a w swojej działalności kierują się szacunkiem i kulturą. Tytuł Super Optymista Roku 2019 otrzymał Robert Korzeniowski, prof. Michał Kleiber, Izabela Trojanowska, Czesław Lang, Radosław Liszewski oraz Sławomir i Kajra jako Super Optymistyczne Małżeństwo Roku. Tytuł Optymista Roku 2019 otrzymali: Monika Białek, Beata Cholewińska, Marek Włodarczyk, Anthony Tullo i Tomasz Witek. 

Nagrodzone zostały także Optymistyczne Firmy. W tym roku statuetkę otrzymali: Opax, Pasjonata Tropicana, Intermarche Brzesko, Agnieszka Celmer Jubiler, Odkupienie Win, a w kategorii Optymistyczne Miasto 2019 statuetkę wręczono miastu Janów Lubelski. 

„Już po raz czwarty spotkaliśmy się, aby szerzyć optymizm, pozytywne myślenie, radość życia, życzliwy stosunek do ludzi i otoczenia. Zarażamy uśmiechem, pobudzając ludzi w Polsce i na świecie do pozytywnego myślenia! 21 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Optymisty, więc wszyscy obowiązkowo jesteśmy Optymistami i myślimy pozytywnie. Optymistom zawsze świeci słońce.” – mówi Mariusz Pujszo, pomysłodawca Światowego Dnia Optymisty oraz założyciel Fundacji „Jestem Optymistą” i organizator Gali „Optymista Roku” i Festiwalu Optymizmu.

Galowy wieczór oraz Festiwal Optymizmu uświetniły występy artystyczne wokalistów takich jak: Radosław Liszewski, Krzysztof K.A.S.A Kasowski, Agnieszka Wiechnik, Danuta Stankiewicz, Izabela Trojanowska, zespół Wolf Gang czy Wiedźmuchy. Na gali odbyła się także premiera nowego hymnu Optymistów „Uwielbiam ten moment” w wykonaniu Natalii Opyrchał i polskiego rapera MEZO. Podczas wieczoru goście uczestniczyli w licytacji przedmiotów ofiarowanych na poczet Fundacji „Jestem Optymistą”. 

Historycznym momentem Festiwalu Optymizmu było odciśnięcie dłoni w jedynej na świecie Alei Optymistów przez Super Optymistów 2019: Roberta Korzeniowskiego, prof. Michała Kleibera, Czesława Langa, Izabelę Trojanowską, Radosława Liszewskiego oraz Sławomira i Kajrę. 

W ubiegłym roku Aleję Optymistów zainaugurowali Super Optymiści z lat 2016-2018: Jerzy Gruza, Władysław Grochowski, Aleksander Doba, Urszula Dudziak, Grzegorz Halama, Otylia Jędrzejczak, Beata Drzazga i oczywiście Mariusz Pujszo.
To optymistyczne grono wzbogacili laureaci z lat poprzednich m.in. Grzegorz Halama, Aleksander Doba i inni, którzy byli obecni zarówno na Gali  jak i Festiwalu. 

Podczas Festiwalu Optymizmu wręczono także stypendia dla młodych, uzdolnionych artystów, dzięki którym będą mogli rozwijać swoją pasję. Dla dzieci została przygotowana specjalna strefa z dmuchańcami, konkursami, balonami, lodami i słodkościami. 

To był czas pozytywnych emocji, uśmiechu i optymizmu! Tej pozytywnej energii musi nam starczyć na kolejny rok, bo wtedy spotkamy się na Festiwalu Optymizmu 2020. A 21 sierpnia świętujmy Światowy Dzień Optymisty i uśmiechajmy się na co dzień! 

Zapraszamy do nas na nasz optymistyczny profil na Facebook: https://www.facebook.com/ruchoptymistyczny/

 

Światowy Dzień Optymisty, który obchodzimy 21 sierpnia, został powołany z inicjatywy polskiej Fundacji „Jestem Optymistą”, której założycielem i pomysłodawcą jest Mariusz Pujszo. Fundacja poprzez swoje działania pragnie nieść pozytywną ideę i zarażać ludzi uśmiechem.  Fundacja JESTEM OPTYMISTĄ to organizacja non profit, która poprzez różnego rodzaju inicjatywy promuje optymizm oraz ludzi, których postawa i optymistyczne nastawienie do życia pozwalają przezwyciężyć przeciwności losu. Naszym celem jest wzmacnianie kapitału społecznego poprzez promocję postaw optymistycznych, pozytywnego myślenia i radości życia, życzliwego stosunku do ludzi i otoczenia, otwartości i obywatelskiej aktywności. Optymizm daje życiową odwagę, by sięgać po to, o czym marzymy i by żyć pełnią życia. Daje też inną perspektywę ułatwiającą przetrwanie trudnych chwil, które spotykają każdego człowieka. Uczy dostrzegania w sobie samym, w ludziach i otoczeniu dobrych stron i odczuwania pozytywnych emocji.