Lea Michele znana głównie z serialu "Glee", trafiła właśnie na czarną listę Hollywood. Aktorka postanowiła opublikować na Twitterze post o śmierci George'a Floyda, który zmarł po tym, jak policjant z Minnesoty przyciskał kolano do jego szyi w trakcie aresztowania. - George Floyd na to nie zasłużył. To nie był odosobniony incydent i to musi się skończyć. #BlackLivesMatter - napisała. Na wpis zareagowała Samantha Marie Ware, która pracowała z Leą Michele na planie "Glee" w trakcie szóstego sezonu, zarzucając aktorce hipokryzję.

Lea Michele oskarżona o prześladowanie aktorów z "Glee"

Rola Samanthy Marie Ware w "Glee" była jej debiutem telewizyjnym, który jak twierdzi zmienił się w koszmar przez Leę Michele. - Pamiętasz jak zamieniłaś mój pierwszy występ telewizyjny w żywe piekło?! Bo ja nigdy tego nie zapomnę. Powiedziałaś wszystkim, że gdybyś miała taką szansę, na***łabyś do mojej peruki! Te wszystkie traumatyczne ataki sprawiły, że chciałam zrezygnować z kariery w Hollywood - napisała Ware w odpowiedzi na wpis Michele.

Niedługo później do oskarżeń Samanthy przyłączyli się inni ciemnoskórzy aktorzy występujący w popularnym serialu. Dabier przyznał, że Lea Michele miała się za królową i na planie nie pozwalała mu siedzieć przy stole z resztą ekipy. Jeanté Godlock dodała, że odtwórczyni głównej roli nazywała drugoplanowych aktorów "karaluchami" i nie okazywała im żadnego szacunku.

Lea Michele oskarżona o rasizm. Traci kontrakty z markami

Posty wywołały niemały skandal, a niektórzy twierdzą, że kariera Michele jest już skończona. Ze współpracy z aktorką zaczęły wycofywać się już pierwsze marki, których była ambasadorką. Firma HelloFresh zajmująca się dostarczaniem posiłków napisała we wtorek na Twitterze: - Byliśmy rozczarowani, gdy dowiedzieliśmy się o ostatnich skargach dotyczących Lei Michele. Traktujemy je bardzo poważnie i postanowiliśmy zakończyć naszą współpracę z Leą Michele ze skutkiem natychmiastowym.

Lea Michele do tej pory nie skomentowała oskarżeń.

ZOBACZ TEŻ: LEA MICHELE jest w ciąży. Gwiazda "Glee" spodziewa się pierwszego dziecka