Lech Wałęsa w środę, 1 sierpnia napisał, że chce się pojednać z Jarosławem Kaczyńskim. Były Prezydent RP poprosił prezesa Prawa i Sprawiedliwości o wybaczenie, czym wprawił w osłupienie opinię publiczną w Polsce. Zaskakujący wpis Wałęsy na jego oficjalnym profilu na Facebooku wywołał mieszane reakcje. Od razu pojawiły się też pytania o to, czy pojednawczy gest Wałęsy względem Kaczyńskiego równa się z wycofaniu dotychczasowych zarzutów byłej głowy państwa wobec szefa PiS. W rozmowie z Polską Agencją Prasową Wałęsa zaznaczył, że wciąż uważa, że Kaczyński jest współodpowiedzialny za katastrofę polskiego Tu-154 w Smoleńsku.

Niczego nie wycofuję, obwiniam za Smoleńsk. Za decyzje się odpowiada, a wtedy decyzje były w rękach Kaczyńskich. Niech pan się zapyta wszystkich prezydentów, czy w tych warunkach podjęliby takie decyzje, jakie podjęli Kaczyńscy - powiedział Wałęsa w wywiadzie dla PAP.

Lecha Wałęsa o Jarosławie Kaczyńskim

Lech Wałęsa wyjaśnia, dlaczego postanowił zwrócić się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego w pojednawczym tonie. Okazuje się, że powodem jego postu w sieci jest "76 lat życia". Internauci interpretują te słowa tak, że Lech Wałęsa chce przed śmiercią pojednania ze swoimi głównymi politycznymi oponentami.

Zdjęcia Lecha Wałęsy i Jarosława Kaczyńskiego możecie obejrzeć w GALERII >>