Leonardo DiCaprio i jego ojciec znajdują się w grupie osób, które włączą się w powstanie filmu Irka Dobrowolskiego o Stanisławie Szukalskim pt. "Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski". Jak się okazuje, gwiazdor i jego ojciec nie bez powodu wsparli produkcję. Obaj należeli bowiem do grupy jego bliskich przyjaciół i miłośników jego sztuki. A zarówno jego życie, jak o sztuka właśnie, były doskonałym materiałem na scenariusz filmowy. Kim był i co tworzył Stanisław Szukalski?

Kim był Stanisław Szukalski?

Stanisław Szukalski wiódł niezwykłe, pełne "zwrotów akcji" życie. Miał niezwykły talent, ale stracił większość swoich dzieł w trakcie II Wojny Światowej. Film pt. "Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski" wyreżyserował Irek Dobrowolski. Materiał powstał w oparciu o archiwalne nagrania Glenna Braya, który się przyjaźnił z Szukalskim. Twórcy filmu w trakcie produkcji odkryli także ciemny rozdział z życia artysty, o którym wcześniej nie wiedzieli. Film będzie miał swoją podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie. Potem będzie można go zobaczyć na Netflixie!

Leonardo DiCaprio a Stanisław Szukalski

Stanisław Szukalski był postacią niezwykle złożoną, w Polsce zajął się ostrą krytyką Akademii Sztuk Pięknych oraz publikacją własnego czasopisma "Krak". W 1935 roku wystawiał swoje prace w Chicago i Nowym Jorku. W tym czasie za namową swoich fanów przeprowadził się do Polski, do której zabrał cały swój dorobek artystyczny. To obróciło się przeciw niemu, bo w czasie wojny jego dzieła zostały zniszczone lub rozkradzione. W 1940 roku artysta wrócił do USA. To tam poznał rodzinę Leonardo DiCaprio. Na początku zaprzyjaźnił się z jego ojcem. Amerykańskie media wielokrotnie przypominały o tym, że to właśnie na Szukalskim Leonardo DiCaprio wzorował się podczas przygotowań się do swojej historycznej roli w "Titanicu".

Cieszycie się na tę produkcję, w którą zaangażował się Leonadro DiCaprio?