Lesław Żurek urodził się we Wrocławiu, jednak dzieciństwo spędził w małej miejscowości Kostomłoty, położonej w powiecie średzkim, gdzie jego matka pracowała, jako sekretarz gminy. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego we Wrocławiu, a następnie Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie (2005), w której poznał miłość swojego życia...

Lesław Żurek: kariera aktorska

Lesław Żurek w pierwszym filmie zagrał tuż po ukończeniu szkoły teatralnej. Był to epizod w noweli Andrzeja Jakimowskiego "Torba", będącej częścią dramatu społecznego "Solidarność, Solidarność..." (2005). Jednocześnie, rozpoczął karierę w teatrze. Znakomitą rolę wykreował w spektaklu "Kordian", stworzonym na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego. W telewizji po raz pierwszy pojawił się w serialu "Egzamin z życia" jako Grzegorz Kopczyński, brat Konrada (w tej roli Michał Sitarski).

Przełomowym momentem w karierze Lesława Żurka była rola porucznika Michała Janickiego, oficera zakochanego w żonie rosyjskiego pilota, w miniserialu "Mała Moskwa". Produkcja została doceniona przez widzów i krytyków. Doczekała się m.in. nominacji do Złotej Kaczki. Obecnie Lesław Żurek regularnie grywa w polskich serialach. Od 2016 roku wciela się w rolę Bruno Stańskiego w serialu "Barwy szczęścia". Pojawił się także w "Pierwszej Miłości", "Blondynce", "Kryminalnych", czy "Stuleciu Winnych".

Lesław Żurek związany był z kilkoma warszawskimi teatrami, m.in. Kamienica, Bajka czy Capitol. Na koncie ma również wiele ról dubbingowych. Użyczył swojego głosu uwielbianym przez widzów postaciom. Słyszmy o w m.in. "Alvin i wiewiórki", "Thor ratuje przyjaciół ", "Krudowie", "Hobbit: Pustkowie Smauga", "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" i "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Ponadto, Lesław Żurek wystąpił w teledysku do piosenki Haliny Mlynkovej "Kobieta z moich snów" oraz "Ja i Ty",  Ani Rusowicz.

Lesław Żurek: żona, dzieci, rodzice

Mama aktora była urzędniczką państwową. Lesław Żurek swoją żonę poznał w szkole teatralnej. Katarzyna Misiewicz przeniosła się tam z łódzkiej filmówki. W wywiadzie udzielonym Pomponikowi zdradziła, że Lesław to właśnie dzięki niej został aktorem. 

Córka Żurka i Misiewicz, Zuzanna Żurek przyszła na świat 21 maja 2005 roku w Krakowie. Dziś ma niespełna 16 lat i realizuje w modelingu. Należy do jednej z największych agencji modelek w Warszawie, Uncover Models. Drugie dziecko pary, syn Piotr, przyszedł na świat w marcu 2018 roku. 

Lesław Żurek: wiek i wzrost

Te informacje niezwykle interesują internautów. Zatem odpowiadamy. Lesław Żurek urodził się 30 czerwca 1979 roku - ma 42 lata (2021). Jak podają źródła, ma 188 cm wzrostu.

Lesław Żurek w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Lesław Żurek w 14. edycji show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wcielił się w Thomasa Andersa z zespołu Modern Talking, Aleksandra Żabczyńskiego, Umberto Tozziego, Shaggy'ego, czy Jerzego Połomskiego. Jego finałowy występ i brawurowe wykonanie piosenki "Chałupy Welcome to" Zbigniewa Wodeckiego przyniosły mu zwycięstwo w polsatowskim show. Aktor nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych przeznaczył na rzecz fundacji "Dajemy dzieciom siłę".

ZOBACZ FINAŁOWY WYSTĘP LESŁAWA ŻURKA:

Lesław Żurek: Instagram

Instagram aktora to @leszekzurek. Kilka zdjęć z portalu zamieściliśmy w naszej galerii.

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Góral: kim jest prywatnie i zawodowo? [ŻYCIORYS, KARIERA, TTBZ, INSTAGRAM]