Podczas spotkania live na naszym instagramowym profilu (@magazyngala) dawno nie widziany Leszek Stanek opowiedział o tym, jak zdecydował się sięgnąć po psychoterapię. Aktor nie kryje, że miał problem z używkami i asertywnością.

Leszek Stanek wspiera #dbamogłowę

Leszek jest jedną z bardziej lubianych osób świata show-biznesu. Kolorowe życia aktora ma jednak swoją drugą, nieco mroczniejszą stronę. W rozmowie z Sandrą Hajduk wsparł naszą kampanię i opowiedział o swojej terapii.

Temat depresji jest u nas tabu jak seks. Nie potrafimy rozmawiać, to jest pandemia społeczna - przyznaje aktor. U podnóża problemu jest nasza samoocena. Każdy z nas ma jakieś problemy, nie chodzi o to, żeby je tworzyć, bo jako społeczeństwo mamy tendencję do eskalacji problemów. Każdy z nas powinien się zastanowić, skąd u nas biorą się negatywne emocje. Bardziej boli nas przytyk jednej osoby niż cieszy dziesięć komplementów.

Miałem kłopoty z asertywnością, wiele rzeczy brałem ad personam, nie racjonalizowałem sobie pewnych rzeczy - przyznaje. Miałem moment, że uciekałem się w używki, czułem się mega zagubiony, dlatego postanowiłem rozpocząć terapię behawioralną poznawczą. (...) Zmieniłem się bardzo, czuję się bardziej zrównoważony i pewny siebie. Wzrosła moja asertywność. Zaliczyłem kilku terapeutów i wybrałem to, co było dla mnie dobre.

Zajęcia z psychologii powinny być już w szkołach podstawowych. Tak samo z wychowania seksualnego. (...) Wsparcie psychologiczne nie jest żadnym wstydem. Dodatkowo, nie musicie mieć wcale pieniędzy. Jest mnóstwo fundacji, grup wsparcia, które można znaleźć w wielu miastach. Niestety w NFZ wygląda to troszkę strasznie, bo długo czekasz na raptem 10-minutową rozmowę i dostajesz tabletki, od których łatwo się uzależnić. Wiem to po sobie - w szpitalu dostawałem leki, które po 3 tygodniach dawały symptomy odstawienia. Trzeba bardzo uważać - przyznaje.

Leszek Stanek: "Po "Azja Express" czułem dużą presję"

Moje problemy wyszły na światło dzienne po "Azja Express" - czułem bardzo dużą presję, martwiłem się o to, jak powinienem się prezentować, jaki Stanek powinien być. Każdemu dobrze nie zrobisz, więc zrób dobrze sobie. Wykluczajmy osoby, które nas nie akceptują - zaznacza Stanek.

Całą rozmowę z Leszkiem Stankiem zobaczycie na naszym instagramowym profilu w zakładce IGTV.