Pandemia koronawirusa na świecie sprawiła, że wszystko, czym dotychczas zajmowaliśmy się na co dzień zeszło na plan dalszy. Priorytetem stało się zdrowie i walka z niebezpiecznym wirusem. Nie inaczej zareagował świat show-biznesu - znane osoby zachęcają poprzez media społecznościowe do przyłączenia się do akcji #zostanwdomu, której celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Gwiazdy w akcji #zostanwdomu

Na profilach osób publicznych pojawia się coraz więcej postów zachęcających do spędzenia najbliższych dni w domu.

Przez ostatnie dni docierają do nas różne informacje, także prośby byśmy zostali w domach - pisze Robert Lewandowski. Dotyczy to każdego z nas. Proszę wszystkich naszych kibiców i fanów: Szanujmy zalecenia jakie wszyscy dostajemy, bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Szczególnie o taką uwagę proszę naszych młodych kibiców. Zamknięte szkoły potraktujcie proszę jako wyraz odpowiedzialności za Wasze bezpieczeństwo i zdrowie. Tym razem nie gromadźmy się na razie w miejscach publicznych, w tym pod stadionami, jeśli nie jest to konieczne. Przyjdzie na to czas. Sport jest bardzo ważny, ale ważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo.
Wykorzystajcie proszę najbliższy czas najlepiej i najbezpieczniej jak potraficie. W spokoju i w domach
- dodaje.

Z kolei Michał Piróg w nieco dosadniejszych słowach apeluje do internautów:

Naprawdę jak patrzę w necie co wyprawia młodzież wychodząc na imprezy, moi znajomi którzy postanawiają wyjechać sobie właśnie na wakacje to ręce mi opadają. (...) Jesteście aż tacy odważni ? Tacy beztroscy?
Czy zwyczajnie tacy głupi i samolubni ?
- napisał.

Ania Rusowiczzachęca, by najbliższy czas poświęcić medytacji:

Musimy uruchomić w sobie pokłady empatii i wyobraźni. (...) Bardzo polecam medytację na wzmocnienie odporności i wewnętrznego spokoju.Pobudzajmy zwłaszcza czakrę Korony i afirmujmy:wszystko wróci do porządku - czytamy na jej profilu.

Zajrzyjcie do naszej galerii by zobaczyć, kto jeszcze przyłączył się do akcji.

Więcej informacji na temat przeciwdziałania koronawirusowi możesz znaleźć tutaj. Całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie: Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.