Lewandowscy przekazali fortunę na walkę z koronawirusem. Para przebywa obecnie w Monachium, gdzie stosuje się do zaleceń związanych z panującą na świecie pandemią, spędzając czas w domu. Wszystkie piłkarskie rozgrywki, w tym mecze Bundesligi, zostały zawieszone, w związku z czym Robert Lewandowski może cieszyć się towarzystwem żony i córki Klary. Na swoim Instagramie rodzina relacjonuje swoje codzienne życie, pokazując na przykład, jak wyglądają ich domowe treningi. Ale na tym Lewandowscy nie kończą swoich aktywności - jak się dowiedzieliśmy, para postanowiła wesprzeć osoby angażujące się w walkę z epidemią koronawirusa i na ten cel przekazała milion euro, czyli ponad 4 miliony złotych!

Lewandowscy przekazali milion euro na walkę z koronawirusem

- Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji, jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Dobro wraca. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni- tłumaczą swoją decyzję Lewandowscy.

Przypomnijmy, że walkę z koronawirusem wsparło wiele gwiazd, m.in. Jakub Błaszczykowski, Dominika Kulczyk, Justin Bieber, Chiara Ferragni, Justin Timberlake, Blake Lively, Lady Gaga, a także znane marki takie jak Kazar, Agata Meble, CCC, czy 4F.

Więcej informacji na temat przeciwdziałania koronawirusowi możesz znaleźć tutaj. Całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie: Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.