Liam Payne i Cheryl Cole rozstali się. Para ogłosiła rozpad związku zaledwie dzień po 35. urodzinach piosenkarki. Oficjalne oświadczenie napisał Liam Payne na swoim profilu na Twitterze, 1 lipca: "Ze smutkiem zawiadamiamy, że nasze drogi się rozchodzą. To była bardzo trudna decyzja. Nadal darzymy się miłością jako rodzina, a Bear jest całym naszym światem i prosimy o uszanowanie jego prywatności". Cheryl Cole zamieściła to samo oświadczenie na swoim koncie. Liam Payne i Cheryl Cole zaczęli spotykać się w 2016 roku, a w marcu 2017 powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. Para po raz pierwszy spotkała się na planie brytyjskiego X-factor, gdzie wokalista był jednym z uczestników. To właśnie podczas programu utworzono grupę One Direction, której był członkiem, i która osiągnęła międzynarodowy sukces.

Liam Payne i Cheryl Cole rozstali się

Plotki o kryzysie w związku Liama i Cheryl, pojawiły się już w lutym 2018 roku. Podobno 24-latek nalegał na ślub z 35-letnią wokalistką, a ona nie była zachwycona tym pomysłem."Liam jest zauroczony ich synkiem i chce, żeby jemu i Cheryl naprawdę się udało. Myśl o małżeństwie była dla niego naturalnym krokiem w ich związku. Niestety Cheryl nie wydaje się myśleć w ten sam sposób i jasno dała mu do zrozumienia, że ​​w tej chwili nie ma na to szans."

Cheryl Cole była wcześniej dwukrotnie zamężna: była żoną Ashley'a Cole w latach 2006-2010 oraz Jean-Bernard'a Fernandeza-Versini w latach 2014-2016.