Licówki to jeden z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych sposobów na poprawę wyglądu zębów. Przy pomocy cienkiego płatka porcelany można m.in. skorygować kształt zęba, zamaskować przebarwienia albo ukruszenia. To nic innego jak cieniutkie (od 0,4 do 0,8 mm) płatki porcelany, które przy pomocy specjalnego kleju mocuje się na przednią powierzchnię zęba. Są one jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej.

Licówki - jak wygląda zabieg?

Przed założeniem licówek przeprowadza się z pacjentem wywiad, który wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu i dobiera odpowiedni odcień porcelany. Następnie wybrany ząb musi zostać lekko zeszlifowany. Stomatolog pobiera cyfrowy skan, na podstawie którego wykonuje się idealnie dopasowaną do budowy anatomicznej zęba licówkę. Zostaje ona przyklejona do zęba.

Licówki - gdzie wykonać zabieg?

Założenie licówek oferuje klinika dr Katarzyny i Artura Ratyńskich, którzy dzięki posiadaniu własnego laboratorium protetycznego wyposażonego w nowoczesne cyfrowe technologie, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pacjentów dotyczących szybkich efektów poprawy uśmiechu, a także pełnego komfortu zabiegów i kompleksowej, indywidualnej opieki.

W Ratyńscy Dental Clinic Józefów, dzięki współpracy lekarzy z technikami obecnymi na miejscu, dobór estetyki i technologii do wykonania zabiegu jest niezwykle precyzyjny. Położone wśród sosnowych lasów miejsce specjalizuje się w kompleksowych, skomplikowanych przypadkach ortodontyczno-implantologicznych. Klinika oferuje pacjentom m.in nowoczesną korekcję wad zgryzu przy użyciu niewidocznych nakładek Clear Aligner, w krótkim czasie użytkowania (średnio to 2-8 miesięcy).