Lider zespołu Bayer Full - Sławomir Świerzyński w rozmowie z WP Gwiazdy zdradził nieco więcej szczegółów na temat pamiętnego zajścia, jakie miało miejsce przed laty w Darłówku. Świerzyński był wówczas nastolatkiem i przebywał na obozie kolonijnym. To wtedy wydarzyło się coś, co położyło się cieniem na jego całym życiu. Mowa o molestowaniu, którego na jego osobie miał się dopuścić nie jeden, a dwóch sprawców. Co więcej, byli to bracia:

„Niech mi pani wierzy, że kiedy zobaczyłem tych dwóch panów, bo to byli bliźniacy, na salonach, to we mnie się zagotowało. Mały chłopiec pamięta takie rzeczy do końca życia. To się nie zmieni…”

W trakcie tego wywiadu lider Bayer Full opowiedział też, dlaczego swój sekret postanowił zdradził dopiero teraz. Jak wyznał, zrobił to tak późno, bo przez lata nie potrafił uporać się ze wstydem:

„Dopiero teraz zacząłem o tym mówić. Dla chłopca to jest taki wstyd, że trudno to sobie wyobrazić. Ja rozumiem kobietę, która została zgwałcona i wstydzi się o tym powiedzieć. Pani redaktor w programie próbowała mnie przekonać, że homoseksualizm i pedofilia to dwie różne sprawy. Ja nie wiem, czy mały chłopiec potrafi rozróżnić takie rzeczy. Doskonale wiem, że ci panowie są i byli homoseksualistami. Nas wykorzystali jako chłopców. To były osoby spoza kolonii. Zostaliśmy z kolegą przez nich zwabieni. Nie chcę wnikać aż tak bardzo…”

Przy okazji tej rozmowy Świerzyński zaprzeczył też temu, że jest homofobem. Jak jednak wyznał, nie lubi, kiedy homoseksualiści „obnoszą się ze swoją orientacją”:

Mnie ta orientacja nie przeszkadza. Ja wiem, że ci ludzie się tacy rodzą. Proszę mi uwierzyć, że mam kolegów, którzy są zadeklarowanymi homoseksualistami. Tylko niech się nie obnoszą. Nie rozumiem tych parad równości. A czy ktoś widział paradę prostytutek? Przecież te dziewczyny też są zadeklarowane, wiedzą, co robią. Wszyscy ludzie są potrzebni na świecie. Czytałem różnego badania naukowe. Po prostu takie dzieci się rodzą i to trzeba uszanować.” - podsumował dyplomatycznie Świerzyński.

Ciekawe, jak na takie wypowiedzi lidera Bayer Full zadeklarują organizacje wspierające środowiska LGBT…