Kto wygra pierwszą edycję "Love Island Polska"? To widzowie za pośrednictwem aplikacji zdecydują, którą z par na Wyspie miłości darzą największą sympatią - Oliwię & Maćka, Mariettę & Franka, a może Sylwię & Mikołaja? Jako pierwszy szansę na wygraną straci duet najmniej lubiany przez użytkowników aplikacji. Z faworytami widzów, najlepszą czwórką programu, Karolina Gilon spotka się na samym końcu, aby przekazać im werdykt, czyli ogłosić zwycięzców pierwszej polskiej edycji "Love Island. Wyspa miłości".

Finał "Love Island": zasady

To jednak nie koniec emocji. Zwycięzcy będą musieli wylosować koperty, które prowadząca program, Karolina Gilon, ujawni po ogłoszeniu wyników. W jednej jest informacja o wygranej 100 tysięcy złotych, z drugiej Islander dowiaduje się, że nie wygrał nic. Po otworzeniu kopert Karolina zada najważniejsze pytanie programu - Czy Islander z kopertą o wartości 100 tysięcy złotych wybiera miłość, czy pieniądze? Jeśli uczestnik wybierze miłość - wygrana jest dzielona na pół. Jeśli natomiast wybierze pieniądze - druga osoba ze zwycięskiej pary opuszcza Wyspę miłości bez wygranej.

Finał "Love Island" - kiedy? Data, godzina

O tym czy Wyspiarzom chodziło o miłość, czy pieniądze dowiemy się już w najbliższą niedzielę, 13 października o godz. 22.15. Dotychczas w edycjach na całym świecie Wyspiarz ze zwycięskiej pary zawsze stawiał na miłość, a nagroda była dzielona na pół.

Czy polscy uczestnicy podtrzymają światowy trend i po raz kolejny miłość okaże się najważniejsza? Czy widzowie dobrze ocenią Wyspiarzy i wybiorą tych, którzy stworzyli prawdziwą relację, podpartą szczerymi uczuciami?  A może chęć wygrania 100 tysięcy złotych będzie silniejsza od uczuć?